20.09.2014 19:30 CET
0 : 2
(0:2)

Spartak Myjava - MFK Košice 0:2

Ďalší veľmi dobrý výsledok zaznamenali Košičania. Napriek nejednej vynútenej absencii v zostave nedali šancu Myjave bodovať, ktorá padla v treťom domácom zápase a dokonca na nulu. Hrdinom je Nermin Haskič, ktorý zaznamenal oba zásahy.

Pre kopaničiarov to mohlo byť príjemnú už po niekoľkých minútach, keď sa v dobrej šanci ocitol aktívny Pekár. Napálil z diaľky tvrdú ranu, ale mieril tesne vedľa. Ako sa premieňajú šancu ale ukázal názorne na druhej strane Haskič. Dostal prihrávky do priestoru, odkiaľ sa len tak ľahko góly nedávajú, ale on si loptu famózne spracoval a z otočky ju poslal presne k žrdi - 0:1! O dve minúty strieľal Pekár na opačnej strane do pripraveného Tofiloskeho. Hostia boli efektívni, v 17. minúte sa vo vnútri pokutového územia ujal lopty Haskič a z druhej strely na bránu bolo 0:2. Mikrosúboj Pekár - Tofiloski pokračoval aj naďalej, v 35. minúte bol opäť úspešnejší hosťujúci brankár pri prudkom projektile zo strednej vzdialenosti. V závere polčasu mieril Šimonek na bránu zujímavú strelu, lenže tam si brankár poradil a viac gólov preto v prvom dejstve nepadlo.

Jasné úlohy mala Myjava v druhom dejstve, manko dvoch gólov naháňali doma prvýkrát. Šlo to však z ich strany ako v lete na saniach a veľa sa toho pred Tofiloským nedialo. Pozorná defenzíva východniarov sa mala v dobrej súhre málokedy mať na pozore a preto minúty plynuli bez toho, aby sa menilo skóre. V 71. minúte síce vysunul Bruško do šance Šimoneka, no včasným vybehnutím zamedzil gólu Tofiloski. Po priamom kope Bruška sa ocitol v sľubnej pozícii Pekár v 81. minúte strelou z jednej tesne minul priestor troch žrdí. Košice si to už v závere celkom jasne vedeli ustrážiť a keď mohol rozhodnúť Sekulič, takmer to bol už pre Myjavu debakel. Napokon však prehra o dva góly aj tak bolí, je vôbec prvá v novej sezóne. Naopak, MFK sa posunul opäť vyššie a dáva zabudnúť na nevydarený štart.

Autor: Ľubomír Hudačko