26.09.2014 18:30 CET
1 : 2
(0:0)

Spartak Myjava - FK Senica 1:2

Už druhý duel v rade Myjava doma nezvládla a prehrala. Tentoraz všetky tri body vydrela, ale predsa len získala Senica. Najväčšiu zásluhu na tom má dvojgólový strelec Juraj Piroška. Svoj tím tak posunul na tretie miesto.

Derby sa nieslo v opatrnom duchu, ani jeden tím nechcel urobiť osudnú chybu, za ktorú by pykal zbytočnou stratou bodov. Preto sa diváci museli najprv prispôsobiť zápasovému tempu, ktoré nemalo príliš veľké obrátky. O strelu sa pokúsil po dvadsiatich minútach Marček, ale mieril nad. O minútu po prihrávke od Pekára pálil Sládek spoza šestnástky a Šulla bol v permanencii. V 23. minúte zakončoval opäť Sládek, ale iba do stredu bránky. V 25. minúte poslal z pravej strany Hlohovský adresnú prihrávku Piroskovi, ktorý z prvej vystrelil a Solnička pohotovo vyrazil. V 31. minúte išla Pekárova strela mimo brány. V 39. minúte umiestnil Hlohovský po Piroskovom priťuknutí svoju strelu k žrdi, domáci brankár si s ňou poradil. Pekár mohol otvoriť skóre ešte v prvom polčase, ale Sládekovu ponuku nepremenil.

Zle-nedobre to vyzeralo osem minút po hvizde rozhodcu na znak druhého polčasu. K strele sa z diaľky dostal Tomáš Kóňa a namieril do brvna. Naopak, o päť minút sa tešili kopaničiari. Pekár namieril hlavičku presne k žrdi, na čo nemal brankár nárok a bolo 1:0. Pekár sa mohol zapísať do listiny strelcov aj o niečo neskôr, ale šancu zblízka nevyužil tentoraz po pase Častulína. V 65. minúte sa Kóňa dostal k hlavičke zblízka, Solnička loptu skrotil. O minútu sa však už záhoráci radovali, lopta našla v pokutovom území nepokrytého Pirosku a ten ju poslal do siete - 1:1. Aj naďalej pokračoval aktívny futbal, v 71. min. hlavičkoval Šimonek a Šulla s námahou vyrazil loptu mimo brány. V 75. min. sa triasla konštrukcia brány druhýkrát v zápase, keď hlavou zakončoval domáci Jánošík. V 82.min. sa hostia ujali vedenia, Chvátal prihral Piroskovi a ten zvnútra 16-tky pridal svoj druhý gól - 1:2. V 84.min. fauloval zozadu Janošík a keďže už jednu žltú kartu mal, uvidel aj červenú. Päť minút pred koncom sa mohol zapísať do siete opäť Piroška, ale priamy kop jeho hattrick neznamenal. V závere nedal šancu Hlohovský a preto Senica tretí gól nezaznamenala. Posunula sa však na tretie miesto, zatiaľčo Myjava prehrala doma druhý duel v rade.

Autor: Ľubomír Hudačko