01.11.2014 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Spartak Myjava - FC Zlaté Moravce 2:0

Myjava si po nevydarenom dueli proti Žiline napravila chuť, keď v nasledujúcom kole doma zdolala Zlaté Moravce 2:0. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko, keďže ho kopaničiari vydreli až na konci duelu.

V úvode duelu sa hralo predovšetkým v strede poľa, kde sa odohrával opatrný futbal. Smerom dopredu bola aktívnejšia Myjava, no proti pozornej defenzíve Zlatých Moraviec sa jej ťažko presadzovalo. Po polhodine hry však hra dostala správne obrátky a zápas začínal mať aké-také grády. Prvú šancu mal v 32. minúte Pekár, no Ciprysov center poslal tesne mimo bránky. Onedlho mieril rovnako nepresne Duga a na druhej strane mieril tesne nad aj Mikinič. Hostia sa v 40. minúte mohli po rohovom kope dostať do vedenia, kedy nebezpečne hlavičkoval Pavelka, no jeho gólové zakončenie odkopol z bránkovej čiary dobre postavený Pekár. Prvý polčas sa teda skončil bezgólovo.

ViOn dobre zachytil úvod druhého dejstva a to mohol gólom potvrdiť v 54. minúte. Vtedy však Mikiničova strela aj s prispením Solničku skončila na pravej žrdi. Postupne sa ku slovu hlásili opäť domáci futbalisti. Tesne po hodine hry mohol hneď po striedaní skórovať Kuzma, jeho hlavička však v bránke Kováča neskončila. Domáci predviedli v 68. minúte peknú akciu, na ktorej konci bol Pekár, no mieril presne na pripraveného brankára hostí Kováča. O tri minúty neskôr to už kopaničiarom vyšlo. Pekárov priamy kop našiel hlavu Kuzmu, ktorý pohotovou hlavičkou prekonal bezmocného Kováča a otvoril skóre - 1:0. Domáci po tomto zásahu ešte viac ožili a na ihrisku boli omnoho aktívnejší. Zverenci Petra Gergelyho si vypracovali niekoľko sľubných šancí, no do záveru duelu ostala využitá už len jedna. V 88. minúte sa po peknej súhre druhým gólom presadil Marek Kuzma - 2:0. Myjava teda zaknihovala nad Zlatými Moravcami výhru 2:0, ktorá je jednoznačne zaslúžená.

Autor: Filip Kubaliak