18.10.2014 18:00 CET
2 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 2:1

Zlepšujúca sa forma na domácom štadióne hráčov Myjavy sa potvrdila aj proti Banskej Bystrici. V závere duelu vystrelil tri body Pekár, hoci zdalo sa, že napokon sa zrodí remíza. Dukla sa z posledného miesta pre zmenu nepohne.

Premiéra na lavičke pre Štefana Rusnáka tak nedopadla podľa predstáv, hoci bod bol nadosah. Najprv sa zastreľoval v úvode Ciprys, no nemieril medzi tri žrde. Plynule stále len úvodné minúty a už sa mohlo meniť skóre aj na druhej strane. Vajda však nevyzrel na Solničku. V 17. minúte sa predieral v pokutovom území Bystričanov Oršula, ktorý bol faulovaný a kopala sa penalta. K jej realizácii sa postavil Sládek a s prehľadom premenil - 1:0. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, Dolný bol v čistej šanci no so Solničkom si neporadil, k dorážke sa hostia nedostali, obetavo zasiahol Kastelovič. Ciprys nemal pre zmenu šťastie ani po ďalšej šanci v poradí a neuspel ani Pekár z priameho kopu. Prvý počlas sa tak skonril lepšie pre domácich.

Veľa sa toho po prestávke spočiatku nedialo, Daniel sa odhodlal k strele takmer po hodine hry. Avšak, nepodarilo sa mu zvýšiť skóre. A tak prišiel na druhej strane trest, Mazan nebol nikým krytý v šanci a preto vyrovnal na 1:1. V 73. minúte vyskúšal pozornosť gólmana Banskej Bystrice Ciprys, so strelou k žrdi si poradil. V 85. minúte sa po chybe v domácej rozohrávke dostal ku strele Peňaška, ale nemieril presne. O minútu zaburácali domáce tribúny, Pekár sa na pravej strane predral až do zakončenia a prestrelil Budinského a upravil na 2:1. ďalší pozitívny výsledok domácich mohol byť ešte výraznejší, v posledných sekundách hry však Pekár neuspel v úniku na gólmana, pretože nemieril presne. Aj tak však víťazstvo ostalo doma, zatiaľ čo Dukla ostáva posledná.

Autor: Ľubomír Hudačko