07.11.2014 18:30 CET
3 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 3:1

Ďalší výborný výsledok pred vlastnými fanúšikmi si pripísali hráči Myjavy a potvrdili mizériu na ihriskách súperov v prípade Dunajskej Stredy. V druhej predohrávke 17. kola Spartak nedal šancu žltomodrým bral výhru 3:1.

Nebolo to od začiatku úplne ono, ani jeden tím sa príliš nemal k ofenzíve. Miestami bola na hráčoch vidieť únava, alebo aj opatrnosť. Prvú akú takú šancu mal na zmenu skóre Pekár, no po štvrťhodine hry nemieril presne, konkrétne len do bočnej siete. Na opačnej strane sa lopta v 19. min. dostala pred bránou ku Sablerovi, no ten ju netrafil optimálne. V 26. min. hostia dvakrát zavarili obrane kopaničiarov pri rohových kopoch, ale priame ohrozenie brány z toho nebolo. V 33. min. videli diváci prvú gólovú akciu zápasu. Presná lopta na pravej strane od Beňa smerovala k Danielovi, ktorý zblízka rozvlnil sieť a poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Tak sa skončil aj prvý polčas, viac toho tímy zaujímavého nestihli.

Preto sa hostia mali nad čím cez polčasovú prestávku zamýšľať, keďže potrebovali gólové manko zmazať. Začali hrať útočnejšie, hoci šanca napríklad Horvátha a neskôr aj Szarku neznamenala vyrovnanie. Po hodine hry tak opäť udrelo na domácej strane. Pekár sa pekne uvoľnil a namieril presne k žrdi - 2:0. Otrasení hostia inkasovali v 72. min. aj po tretí raz, to keď využili kopaničiari situáciu piatich proti štyrom, na ktorej konci bol Daniel. Ten sa vo vnútri pokutového územia zbavil Salátu a prudkou strelou nedal Perneckému šancu - 3:0. Hostia sa snažili výsledok skorigovať, nebezpečná bola hlavička Szarku, či strela Štepanovského. Mierne poľavenie domácich potom predsa len viedlo DAC k útoku na skorigovanie stavu a podarilo sa to v 82. minúte Jurčovi. Jeho zásah ešte nabudil spoluhráčov, ale Myjava potom už ubránila, čo potrebovala a tri body ostali Spartaku. Hostia si víťazstvo vonku teda opäť nepripísali.

Autor: Ľubomír Hudačko