29.11.2014 16:00 CET
2 : 1
(0:1)

Spartak Myjava - AS Trenčín 2:1

Prekvapenie na Myjave! Len tretíkrát v sezóne padol na z pohľadu rozdávania počtu bodov od domáceho celku nehostinnej pôde. Spartak totiž otočil nepriaznivý stav proti Trenčínu a uštedril mu porážku. Žilina sa tak stala jesenným majstrom a nič na tom nezmení ani jej posledný duel.

Sľubne pritom začal Trenčín a už po pár minútach mohol otvoriť skóre Guba. Černáček ale s obrano dobre zapracoval a lopta medzi tri žrde ani neprenikla. Oršula hneď na to šiel do šance a pýtal si penaltu, no nepochodil. Solnička musel potom riešiť nepríjemné strely od súpera, ale skóre sa nemenilo. Stalo sa tak až v 22. minúte, keď zo štandardky otvoril skóre Hajradinovič - 0:1. Potom prišli chvíle domácich. V 24. minúte zachytil zlú rozohrávku Šemrinca Daniel, no nezakončil presne a rovnako dopadol aj zaujímavý lob v podaní Dugu o tri minúty neskôr. V 43. minúte videli diváci najskôr ako si Oršula poradil s dvojicou obrancov, no tretia kľučka už bola navyše. Simon potom ešte v závere polčasu mieril tesne vedľa brány, čo zároveň aj uzavrelo prvý polčas. Ten Myjava prehrávala.

Lenže nevzdala sa a na súpera sa pripravila dobre. Najprv ešte Guba so Simonom v spolupráci neuspeli a preto bola šanca na vyrovnanie stále aktuálna. A aj sa Spartak v úvode druhého dejstva dočkal. Oršula sa pekne uvoľnil a nedal šancu Šemrincovi, čím sa začínalo odznova - 1:1. Diváci sa mali na čo dívať a hralo sa svižne. Trinásť minút pred koncom prišla rozhodujúca chvíľa. Čögley fauloval vo vápne a k penalte sa postavil Pekár. Poslal Šemrinca do opačnej strany a bezpečne premenil - 2:1. V 85. minúte vyslal prudký projektil Holúbek na domácu bránu, Solnička si s pomocou obrany poradil. V 90. minúte ešte nepríjemne vystrelil Mondek, recept na Solničku však nenašiel. Tri body tak ostali doma a Myjava sa posunula na priebežnú fantastickú štvrtú priečku. Trenčín ostane druhý a Žilinu už na jeseň nedobehne. Tá sa tak stala jesenným majstrom pre sezónu 2014/2015.

Autor: Ľubomír Hudačko