21.03.2015 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - ŠPORT Podbrezová 2:1

Prvýkrát to na jar doma Slovanu vyšlo. Proti Podbrezovej sa v sobotnom dueli 23. kola tešili z troch bodov po trefách Milinkoviča a Meszárosa. Nováčik tak tentoraz na stále uradujúceho majstra nevyzrel a ostáva hlbšie v druhej polovici tabuľky. Slovan naďalej stíha tretiu Trnavu.

Úvodné oťukávačky veľa vzruchu nepriniesli, súperi sa najskôr len spoznávali. Prvý náznak šance nevyužil Meszáros po spoupráci s Peltierom. Nasledovala desaťminútovka prakticky bez ohrozenia jednej, či druhej bránky, na oboch stranách chýbal ťah na bránku a finálna prihrávka. Všetko zmenila 27. min, keď sa Lásik dostával do vyloženej príležitosti, ale jeden z hosťujúcich hráčov ho v prieniku zastavil nedovoleným spôsobom. Arbiter napokon ukázal na biely bod a túto možnosť Marko Milinkovič využil na zmenu skóre ranou k tyči - 1:0. Diváci sa však nedočkali zlepšenia hry na oboch stranách ani po tomto momente. V závere prvého polčasu predviedol individuálne zakončenie Karol Mészáros, keď si loptu potiahol po pravej strane do šestnástky súpera a vyslal na Penksu krížnu strelu. Gólman hostí ale zasahovať nemusel a preto sa v prvom polčase viac gólov nezrodilo. Slovan viedol tesne po premenenej penalte.

Prestávka iste priniesla povzbudivé slová na oboch stranách k tomu, aby sa čosi v ofenzíve vylepšilo. A veru, domáci začali od podlahy a onedlho sa opäť tešili. Z voleja tvrdú ranu do čierneho po spoluráci so Soumahom na gól premenil Meszáros a bolo 2:0. Začali sa pomaly prebúdzať aj hostia od tohto momentu, šanca znížiť po centri Nworaha však neprišla, vyznamenal sa Perniš. Hneď vzápätí opäť pohrozili slovanisti, ktorí dokázali vyšachovať súperovu obranu i brankára, ale finálny center letel vysoko nad. Najmä Soumah bol pri chuti a do útoku sa hnal aj v 70. min. Tentoraz zakončoval prudkou ranou, s ktorou si Penska poradil, následná dorážka Štefánika rozozvučala konštrukciu hosťujúcej bránky. Nováčik sa však nevzdal a bojoval aspoň o korekciu výsledku. Migaľa poľahky upravil stav, keď mu lopta spadla na hlavu ako na podnose a mohol sa ísť radovať - 2:1. Nakoniec si to ale belasí ustrážili a na jar vyhrali doma prvýkrát. Stíhajú tak tretiu Trnavu, kým nováčik sa zaboril do druhej polovice tabuľky čoraz hlbšie.

Autor: Ľubomír Hudačko