18.04.2015 19:00 CET
1 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0

Slovan Bratislava porazil svojho tabuľkového suseda MFK Ružomberok tesne 1:0 (1:0) a v tabuľke poskočil o jedno na štvrté miesto. Na tretiu Trnavu stráca dva body.

Vo 4. minúte sa do sólového nájazdu dostával strelec Masaryk. Riskantným, ale čistým sklzom ho odzbrojil brániaci hráč. V 9. minúte zahral rohový kop Milinkovič. Najvyššie vyskočil Saláta a asi z piatich metrov poslal loptu k vzdialenejšej žrdi - 1:0 pre belasých. V 16. minúte centroval Práznovský a Masaryk v dobrej pozícii loptu hlavou minul. O minútu po ďalšom rohu 'Ruže' zasahoval pri hlavičke hostí Krnáč. Vzápätí sa dostal do čistej šance Masaryk, no minul žrď. Možno ho samého šanca prekvapila. Slovan sa dostal do tlaku a v 23. minúte Štefánik po Milinkovičovom oblúčiku napálil loptu. Nikolič ju vyškriabal z ľavého horného rohu brány. Po rušných minútach sa potom hra trošku upokojila a presunula viac do stredu ihriska.

Prečíslenie Slovana 3 na 2 v 34. minúte ukončil nepresneou prihrávkou na Milinkoviča Meszároš. V 42. minúte tesne minul bránu z priameho kopu Gorrosito. Milinkovič potom vysúval Zreľáka, ktorý zakončoval a Maslo sklzom zblokoval loptu na roh. V závere polčasu Soumah hlavičkoval v dobrej pozícii a Nikolič vyrazil jeho pokus na roh.

V úvode druhého polčasu mohla udrieť belasá forza. Soumah vyviezol loptu a nabil na šestnástku Milinkovičovi. Ten vôbec nevystrelil zle, ale Nikoličovi sa jeho umiestnenú strelu podarilo vytlačiť. Snaha domácich pokračovala. Zreľákovu strelu hostia zblokovali, ale k lopte sa dostal Soumah, prešiel cez obrancu a popri Nikoličovi zakončil tesne vedľa žrde. V 56. Minúte sa k veľmi dobrej šanci vyrovnať dostal Masaryk. Po štandardnej situácii mu vrátil loptu na stred Maslo a kanonier Ružomberka neprepasíroval loptu cez Salátu presne. Hra sa po dobrom úvode druhého polčasu zo strany Slovana preniesla viac do stredu poľa. V 64. minúte pomohol Slovanu nebezpečne dopredu sa derúci Lupták, ktorý útočne fauloval. Vzápätí k brejku nasadil Soumah a zložil ho až jeden z obrancov hostí. Milinkovič z priameho kopu trafil spojnicu Nikoličovej brány.

Slovan útočil do otvorenejšej obrany. Lob za obranu hostí našiel Zreľáka, ktorý unikol ofsajdu a sám pred Nikoličom nepremenil. Hostia sa do vážnejších príležitostí nedostávali, obrana Slovana bola pozorná. V 89. Minúte z veľkej diaľky priamy kop, z čiary centroval ešte Turčák, ale Krnáč loptu kryl. Ružomberok bol pri lopte a aktívny, ale belasých už neprekonal. Slovan zaknihoval víťazstvo 1:0, keď víťazný gól strelil ešte v prvom polčase.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk