01.08.2014 18:30 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1

Aj šiesty zápas v sezóne vo všetkých súťažiach belasí zvládli a pripisujú si ďalšie tri body. Doma s Ružomberkom vyhrali len tesne o jeden gól, víťazný zásah zaznamenal v závere Kolčák. Pozitívne pre belasých je, že do hry sa vrátil Róbert Vittek, mrzieť môže zranenie Lásika. Ružomberok ale pre zmenu ešte v novej sezóne nevyhral.

Anglický týždeň Slovan tentoraz na programe mal narozdiel od toho minulého a zasiahol do druhého duelu v novom ročníku Fortuna ligy. Povzbudený víťazstvom v Lige majstrov sa nepustil do súpera z Liptova od úvodu, pretože skôr sa tímy chceli len oťukať a vyčkávalo sa na chyby. Prvú šancu mal po štandardke Peltier, no mieril hlavičkou nad. Perniš potom na druhej strane vychytal aktívneho Zreľáka a skóre sa taktiež nemenilo. Bratislavčania postupne prebrali taktovku duelu do svojich rúk, vytvorili si tlak a prišli aj šance. Po pol hodine hry mal gól na kopačke Fořt, ale jeho strelu z päťky aj so šťastím vytlačil ružomberský brankár na roh. Následne trávnik opustil zranený Lásik, ktorého nahradil Soumah. Tomu na skórovanie stačili štyri minúty pobytu na ihrisku, keď sa v pokutovom území dostal k odrazenej lopte a presnou strelou do pravého dolného rohu prekonal Šavola - 1:0. To bol teda aj jediný gól prvého dejstva.

V druhom polčase už hral namiesto Fořta vyzdravený Vittek, ale onedlho padol gól do siete domácich a začínalo sa odznova. Niňaj to v defenzíve nezvládol desať minút po prestávke a Gerát sám pred Pernišom z prvej prestrelil gólmana - 1:1. Slovan potom v snahe dosiahnuť víťazný gól zatlačil súpera, ktorý sa bránil aj zásluhou viacerých faulov. V 70. min mohol domácich poslať do vedenia Bagayoko, v dobrej šanci však mieril iba do Šavola. O šesť minút neskôr strieľal tesne nad bránu Vittek, neujal sa ani dravý prienik Mészárosa. Hostia v závere pozorne bránili a snažili sa vyrážať do rýchlych protiútokov. Napriek tomu ale v závere inkasovali, keď dve minúty pred koncom z rohového kopu lopta našla Kolčáka. Ten namieril presne, prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a pomohol svojmu tímu k trom bodom. Len druhý duel v lige a v neúplnej tabuľke Slovan vyšvihol o čosi vyššie, ale Ružomberok je na tom horšie. Má štyri zápasy a ani jednu výhru.

Autor: Ľubomír Hudačko