02.11.2014 16:30 CET
3 : 0
(2:0)

Slovan Bratislava - MFK Košice 3:0

Slovan bol v domácom zápase proti Košiciam pod tlakom, no belasí si nepripustili ďalšie zaváhanie a východniarov zdolali jasne 3:0.

Slovan bol od úvodu lepším tímom, čo potvrdil gólom už v 12. minúte. Vtedy sa po krásnej kolmej prihrávke ocitol vo vyloženej šanci Kolčák, ktorý svoju príležitosť s prehľadom premenil - 1:0. Belasí pokračovali v aktivite a svoje skóre mohli navýšiť tesne po štvrťhodine hry, no Peltier v dobrej šanci nepochodil. Ďalšiu šancu mal o desať minút František Kubík, jeho pokus však skvele zneškodnil Stijaković. Slovan mal aj naďalej viac z hry, Košiciam sa nedarilo výraznejšie presadiť. Svoju aktivitu potvrdili domáci druhým gólom v nadstavenom čase, kedy nakopnutý pas do behu zužitkoval Kubík, keď pekným lobom prehodil vybehnutého Stijakoviča - 2:0. Slovan si teda zápas skvele rozohral a po polčase viedol 2:0.

Košice nastúpili do druhého dejstva v aktívnejšom tempe, ale z toho nepramenila žiadna vážnejšia akcia. Smerom dopredu bol stále aktívnejší Slovan a na rozdiel triedy mohol zvýšiť v 52. minúte. Vtedy sa v dobrej šanci ocitol stopér Niňaj, no mieril len tesne vedľa. Pred hodinou hry sa podarilo presadiť aj hosťujúcim hráčom, strelili dokonca aj gól, ale ten napokon pre ofsajdové postavenie Diabyho neplatil. Vzápätí na druhej strane nepríjemne vypálil Soumah a Stijaković mal čo robiť, aby jeho pokus zneškodnil. Hra postupne strácala obrátky, Slovan už len kontroloval svoje vedenie a Košiciam sa nedarilo zdramatizovať zápas. V 82. minúte navyše východniari stratili akúkoľvek šancu na remízu, keď na rozdiel triedy zvýšil po odrazenej lopte Juraj Halenár - 3:0. V závere si ešte belasí vypracovali niekoľko ďalších príležitostí, no tie už ostali nevyužité a skóre sa preto nemenilo. Slovan teda získal nad Košicami povinné víťazstvo, za ktoré získava veľmi dôležité tri body.

Autor: Filip Kubaliak