15.08.2014 18:30 CET
4 : 1
(2:1)

Slovan Bratislava - FK Senica 4:1

Prvýkrát nedosiahol Slovan víťazstvo 2:1 v tejto sezóne Fortuna ligy, dokonca ho ešte prikrášlil. Odniesla si to Senica, ktorá tak všetky body v sezóne premiérovo stratila. Pred 4. predkolom Ligy majstrov bude nálada v belasej kabíne určite veselá.

Skóre mohli otvoriť domáci už po prvej akcii a rovno novou akvizíciou. Samuel Štefánik sa totiž po osi od Čikoša dostal na ťažkom teréne do možnosti, ale Pilář si svoje obranné schopnosti vystrieľal hneď v úvode. Takmer to navlac skopíroval o niečo neskôr Grendel, ale ani po jeho situácii Senica neinkasovala. Pre zmenu odvrátil nebezpečenstvo hosťujúci Hušek. Pred štvrťhodinou hry sa však dostala lopta k aktívnemu Soumahovi. Akciu založil na ľavej strane Jablonský a prihral Guinejčanovi, ktorý zvolil namiesto kľučkovania pohotovú strelu do pravého horného rohu bránky a prekonal Šullu - 1:0. Na druhej strane Mazáňova hlavička našla pozorného Perniša. Po akcii na jeden dotyk v 33. minúte strelil Soumah svoj druhý gól v zápase a bolo 2:0. Avšak, ešte do prestávky stihla odpovedať aj Senica, Kalabiška znížil po strele Hlohovského a upravil na 2:1.

Opäť sa teda črtal, aj do štvorice, výsledok 2:1 pre Slovan. Nie však preto belasí mali čo to povedať v ofenzíve aj naďalej. V dobrom tempe, ale v ťakom teréne domáci kontrolovali hru a nikam sa nemuseli ponáhľať. K videniu bolo veľa nepresností a Senici chýbal nápad a lepšia finálna fáza. Preto opraty do svojich rúk zobrali opäť hráči trénera Straku a po hodine hry bolo prakticyk rozhodnuté. Slovan totiž ostal pri streleckej chuti a v 62. minúte pridal tretí gól Meszáros. V 69. Soumah vyzvŕtal obrancov Senice a naservíroval na ďalší presný zásah Fořtovi - 4:1, čo už bol pre hostí mierny debakel. A mohlo byť ešte horšie, pretože o pár minút nedal veľkú šancu Meszáros, vyznamenal sa Šulla. Napriek tomu tri body jednozančne ostali doma a Slovan sa pozitívne naladil na prvý dôležitý zápas v Lige majstrov. Naopak, Záhoráci si prvýkrát pripísali do kolonky prehier iné číslo ako nulu.

Autor: Ľubomír Hudačko