03.08.2014 19:30 CET
2 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - Spartak Myjava 2:1

Na prvom mieste po štvrtom kole ostávajú šošoni! Doma nedali šancu bodovať Myjave a stále tak platí, že tá nad žltozelenými v lige ešte ani raz od svojho príchodu medzi elitu nevyhrala. V dohrávke štvrtého kola sa Guľovci natrápili, ale päť minút pred koncom rozhodla o troch bodoch pre seba.

Pritom začiatok mali hostitelia výborný. Ešte sa ani poriadne hráči nestihli rozmiestniť po hracej ploche a skóre sa menilo. Aktívny Jelič z predchádzajúcich duelov posunul v šanci loptu pre Čmelíka, ktorého nenápadná lopta napodiv skončila v sieti a bolo 1:0. V nasledujúcich minútach si Žilina síce udržiavala prevahu, Myjava sa však postupom času viac osmeľovala. Po polhodine hry zahodil aktívny Erik Daniel dve dobré príležitosti, ale v 36. minúte sa mu už podarilo vyrovnať. Pekár ho vysunul na ľavom krídle, brániaci Kadlec loptu nezastavil a následná Danielova strela pravačkou zapadla popri žrdi do siete. V 40. minúte napriahol z viac ako dvadsiatich metrov Sládek, Krnáč však jeho krásnu strelu pod brvno vytlačil na rohový kop. Hostia sa dostali k slovu aj v závere polčasu a cítili šancu na druhý gól. No na šťastie Žiliny sa pískal koniec dejstva.

V novej sezóne rozbehnutá Žilina sa nemala dôvod doma skrývať a po prestávke zatrúbila do útoku. S Myjavou ešte nestratila všetky body ani raz a preto si verila. S ofenzívnou koncovkou to nebolo úplne na sto percent, ale s pribúdajúcim časom sa vylepšovala aj táto činnosť. Najprv to Žilinčania skúšali stredom cez Škvarku, neskôr dlhými loptami po krídlach. V 77. minúte sa lopta po skrumáži v hosťujúcej šestnástke dostala na nohu Mihalíka, ten vystrelil, ale obrana pred ním jeho pokus zblokovala. O päť minút neskôr ušiel Mabouka svojmu strážcovi na pravom krídle, poslal nebezpečný center pred bránu, ktorý sa dostal až k Škriniarovi, ale jeho gólovú strelu zblokoval v poslednej chvíli obetavý Čermáček. Napriek tomu to nakoniec prišlo a domáci sa radovali. Gól na 2:1 visetil päť minút pred koncom Mihálik, ktorý tak svoj tím poslal späť do čela tabuľky. Aj keď bol v ťažšej pozícii, z otočky prekvapil Solničku a bolo rozhodnuté.

Autor: Ľubomír Hudačko