20.05.2015 20:15 CET
1 : 2
(1:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 1:2

Slovan Bratislava otočil polčasový výsledok 0:1 vo svoj prospech a zvíťazil v Žiline 2:1. Vďaka tomuto výsledku Trenčín po prvýkrát v histórii oslavuje zisk majstrovského titulu.

Pri dobrej akcii Žiliny Pečovský našiel na šestnástke Mihalíka. Žilinčan poslal loptu vysoko preč. Aktívnejší boli domáci, na opačnej strane Milinkovič dobre vysunul Zreľáka. Piačekovu hlavičku po rohu dokázal Perniš vyraziť. V 22. minúte Žilina stratila a vzápätí opäť získala loptu. Tá prišla ku Káčerovi a Žilinčan pomedzi nohy brániacemu hráčovi poslal loptu k vzdialenejšej žrdi - 1:0 pre MŠK.

Čmelík ušiel Čikošovi a poslal loptu na nohu spoluhráča. Mihalík z prvej minul bránu. Strelu medzi tri žrde vyslal v 40. minúte Milinkovič. Volešák musel zasiahnuť naplno. Na konci polčasu brankár MŠK boxoval ešte center Meszároša. K prvému polčasu rozhodca nenadstavil nič.

V druhom polčase išiel Zreľák sám na Volešáka. Gólman Žiliny mu loptu z nôh zobral. Strela Žiliny zmenila potom stretom s múrom smer, nesmerovala však k žrdi a Perniš ju kryl. Po centri Milinkoviča lopta opäť skončila vo Volešákovom náručí. Na Žilinčanoch napriek tesnému vedeniu nebolo badať nervozitu, domáci sa usilovali tvoriť. Avšak udrelo na druhej strane: po rozohraní priameho kopu Gorrosito posunul loptu hlavou a Škriniar, ktorý ju chcel odkopnúť, ju kolenom vpálil do vlastnej brány - 1:1.

V tejto chvíli bol už slovenským majstrom AS Trenčín. Žilina pritlačila na plyn, kombinovala, hráči sa hádzali po zemi v snahe vypichovať prihrávky. Nemali však už dosť času na rozhodnutie. Nebránený Jelič pálil zo šetnástky, no netrafil dobre. Slovan zahrával priamy kop a Milinkovič prekonal Volešáka druhýkrát - 2:1 pre Slovan.

Žilina sa hnala dopredu, po akcii zblízka slabo strieľal Jelič. Ten istý hráč po centri loptu hlavou posunul a nešla na bránu. Lásik v nadstavenom čase po kontre belasých vystrelil dobre a Volešák vyrazil na roh. Vzápätí rozhodca Vlk fúkol do páíšťalky, čo znamenalo, že majstrovský ttul získal prvýkrát v histórii AS Trenčín. V tabuľke má pred dvoma zvyšnými kolami aktuálneho ročníka Fortunaligy už osembodový náskok.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk