14.09.2014 19:00 CET
3 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 3:0

Súboj o čelo tabuľky vyhrala Žilina! Nedala šancu Slovanu, ktorý zaznamenal druhú prehru, čo šošonom pomohlo dostať sa na prvé miesto. Pravda, v neúplnej tabuľke. Postupne sa do čierneho trafili Mihálik, Káčer a v závere aj Jelič.

Oba tímy chceli, ale od úvodu to ešte nebolo ono. Lopta hráčom často odskakovala mimo kopačiek a diváci si museli počkať na prvé možnosti k zmene skóre hodnú chvíľu. Až takmer po dvadsiatich minútach sa pekná akcia domádich mohla zapísať do streleckých análov, ale nestalo sa tak. Mihálik bol na konci akcie, ktorú ale Perniš zlikvidoval. O dve minúty neskôr sa "belasí" po bleskovom protiútoku dostali do obrovskej šance, keď najprv nebezpečnú prihrávku Kubíka Piaček odkopol iba na nohu Halenára. Ten však v jasnej šanci pálil iba do stredu brány, kde stál pripravený Volešák. Halenár sa ocitol v obrovskej šanci aj v 25. minúte, bol sám zoči-voči žilinskému brankárovi, ale opäť pálil iba do jeho nôh. Po polhodine to ale prišlo, Jablonský na pravej strane absolútne nevenoval pozornosť Čmelíkovi, ktorý nádherne našiel Mihalíka. Perniš nemal možnosť zasiahnuť na loptu pod brvno a preto sa menilo skóre - 1:0. Tak sa skončil aj prvý polčas a belasí tak mohli začať premýšľať o ďalšej taktike na súpera.

Slovan nebol vo svojej koži, možno už myšlienkami skôr v Európskej lige a preto sa aj po zmene strán viac na výsledok sústredili Žilinčania a mali opäť viac z hry. Čmelík mohol pridať druhý zásah svojho tímu, ale ešte neuspel. Po hodine hry zapli predsa len belasí, ale Volešák nemal problém loptu z nebezpečnej situácie odvrátiť preč. O tri minúty neskôr to z voleja vyskúšal Peltier, ale loptu netrafil podľa svojich predstáv a priestor brány minul. O odpoveď domácich sa postaral opäť Čmelík, jeho krížna strela znova lízala Pernišovu pravú tyč. O niečo neskôr sa cez Čikoša výborne uvoľnil Škvarka, pripravil si to na svoju pravú nohu, no jemný teč hosťujúceho obrancu napokon usmernil loptu na brvno. V 70. minúte domáci vymysleli krásnu kombinačnú akciu, na ktorej konci sa Káčerovi otvoril priestor pred bránou a sám zoči-voči Pernišovi nemohol nedať - 2:0. Celkom rozhodnuté bolo o pár minút na to, Jelič pridal po centri zľava ranou k žrdi a bolo 3:0. Uradujúci majster sa už prakticky nemal ani k slovu a keď nedal v dobrej možnosti Meszárosovi, tri body aj s čistým kontom ostali doma. Naopak, Slovan zaznamenal druhú prehru v sezóne a opäť vonku.

Autor: Ľubomír Hudačko