28.09.2014 19:00 CET
5 : 1
(2:1)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 5:1

Jednoznačnú záležitosť pod Dubňom videli diváci počas zápasu MŠK Žilina proti Ružomberku. Domáci nemali problém jasne prevýšiť súpera, ktorý tabuľku uzatvára a hoci držal aj nerozhodný výsledok, napokon si odniesol debakel. Šošoni sa tak vrátili na vedúcu priečku.

Lepšie sa to ani nemohlo pre žltozelených začať, pretože už po piatich minútach sa skóre menilo. Po faule vo vápne najprv arbiter chcel odpísať penaltu, ale keďže lopta skončila v sieti, uznal zásah pre MŠK a bolo 1:0. Krížnou strelou sa do čierneho trafil Čmelík. Liptáci však onedlho z nevinnej situácie vyrovnali, keď Škriniar s Letičom neodpratali center zľava do bezpečia a Lupták poslal loptu zblízka za Volešáka. Vedenie mal na kopačke v 15. min Mihalík, ktorý prenikol po ľavej strane až do šestnástky, ale Šavol jeho dobrý pokus vyrazil. Oba tímy sa potom 10 minút hľadali, až našiel Letič centrom z ľavej strany hlavu Škriniara, a ten nekompromisne získal domácim opäť vedenie. V prvom polčase ešte mohol prikrášliť vednie guľovcov Jelič, lenže brankár hostí svojich podržal a do kabín sa šlo za stavu 2:1.

Postupne sa situácia celkom jasne kryštalizovala v prospech Žiliny čoraz viac a popri tlaku pred bránou Šavola to bola prakticyk len otázka času, kedy sa opäť bude meniť skóre. Škriniat ešte v 55. minúte vedenie nezvýšil, ale o niečo neskôr Mihálikovi strelu neudržal a prepadla mu do siete - 3:1. To však nebolo všetko, z priameho kopu pridal štvrtý zásah Škvarka. Ružomberčania sa potom už len prizerali viacerým pekným kombináciám domácich, ktorým však chýbalo lepšie zakončenie. Zdalo sa, že gól už nepadne, ale v 88. min pustil Šavol ďalší lacný gól. Škvarka sa tentoraz presadil ranou z hry po zemi, čím stanovil konečný výsledok na 5:1. Znamená to postup Žiliny na prvé miesto tabuľky, kým Ružomberok po výprasku ostane posledný.

Autor: Ľubomír Hudačko