20.07.2014 19:30 CET
4 : 1
(2:1)

Žilina deklasovala Košice 4:1

Žilina zvíťazila aj v druhom ligovom kole, keď na domácej pôde deklasovala Košice pomerom 4:1. MŠK to dnes v ofenzíve mimoriadne padalo, o čom napokon svedčí aj konečný výsledok.

Zverenci Adriána Guľu sa od úvodných minút snažili tvoriť tradičnú kombinačnú hru, čo sa im aj darilo. Košice, ktoré v rámci nabitého programu sčasti šetrili hráčov, sa preto museli sústrediť viac na defenzívu. Zadáci MFK avšak boli v 14. minúte bezmocní. Šošoni sa totiž dostali do vedenia, keď sa presnou hlavičkou prezentoval Matej Jelić - 1:0. Tento gól domácich pozitívne naladil a vzápätí mali dve dobré šance na skórovanie. Tie ale ostali nevyužité, čo Košičania v 29. minúte dokonale potrestali. Žilinská obrana nechala východniarom príliš veľa priestoru, čo presným zásahom využil Oumar Diaby - 1:1. O desať minút však klub spod Dubňa opäť viedol. A presadil sa skutočne skvelým spôsobom. Žiline vyšiel nacvičený signál pri priamom kope a nechytateľnou strelou poslal svoje mužstvo do vedenia Jakub Paur - 2:1. V závere prvého dejstva mohol svoj druhý gól streliť Jelić, no ten nezúžitkoval center Lupča zo štandardky.

Košičania mohli znova vyrovnať už v 49. minúte, no Pačindovej strele chýbali milimetre. Vzápätí mal na druhej strane sľubnú šancu Čmelík, no jeho dobre mierený pokus bravúrne zneškodnil Tofiloski. Košice sa v týchto minútach snažili vyrovnať, no to sa im nedarilo a po hodine hry mohli navyše inkasovať. V skvelej šanci sa ocitol striedajúci Guba, no ten mieril trestuhodne nad bránku Tofiloského. O štvrťhodinu neskôr to už šošonom vyšlo. Vydarenú krídelnú akciu chladnokrvne zakončil Peter Lupčo - 3:1. Už o štyri minúty pridali domáci štvrtý zásah. Východniari boli pri rohu Žiliny v defenzíve nedôslední, z čoho vyťažil Škriniar - 4:1. Záver duelu si mladé žilinské mužstvo doslova užívalo a s chuťou dohralo vydarený zápas.

Autor: Filip Kubaliak