18.10.2014 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

MŠK Žilina - FK Senica 1:1

Pod Dubňom len prvý celok dokázal obrať o body dobre hrajúcu Žilinu v tejto sezóne a je ním Senica. Dokázala to gólom Kalabišku, Škvarka po zmene strán len vyrovnal.

Stopercentná bilancia Žiliny je fuč, remízový kráľ zo Senice totiž aj na jej ihrisku dokázal deliť body a vykresať iskierku nádeje na to, aby sa k nej priblížil, resp. nedovolil nabrať ďalšiu výhru. Aktívne sa však najprv prezentovali šošoni a skúšali, čo na súpera platí. Mihalík mieril nepresne hlavičkou, neskôr Piaček nad. Žilinčania veľmi dobre kombinovali, držali loptu na svojich kopačkách a nepúšťali súpera z jeho vlastnej polovice. Senica mala jedinú možnosť hroziť z krídelných priestorov alebo zo štandardných situácií. Práve po rohu sa dostal do zakončenia Pavlík, ale trafil iba do rúk Volešáka. Domáci aj naďalej hrali v ofenzíve veľmi dobre, neustále tlačili, zlyhávali však v rozhodujúcej fáze. Na Šullu nevyzreli Káčer a o chvíľu ani Škvarka, ktorý dobre strieľal k ľavej žrdi. Po polhodine hry ale prišla na rad šanca hostí z pravej strany, nekrytý Kalabiška zblízka nemal problém otvoriť skóre a bolo 0:1. V závere polčasu už nevyrovnali Jelič ani William, do kabín sa tak šlo za tesného stavu pre Senicu.

Polčas tak rozdal karty jasne a po prestávke sa hrnuli dopredu opäť viac Žilnčania. A vyplatilo sa, krásny projektil padáčikom od Škvarku desať minút od hvizdu zapadol do siete a začínalo sa odznova - 1:1. Nešlo to však následne v domácom tábore podľa predstáv vo finálnej fáze, často sa situácia skončila nepresnosťou. V 69. minúte v čistej šanci prestrelil z hranice malého vápna Káčer, o pár sekúnd neskôr po Mihalíkovej prihrávke poslal Jelič loptu z prvej len tesne vedľa ľavej žrde. V záverečnej desaťminútovke sa Seničania iba bránili na vlastnej polovici a do ofenzívy vôbec nevyrážali. Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť Jelič, no nemieril presne a Šulla si následne poradil aj s nebezpečnou strelou Mihalíka. Hostia už vsadili len na obranu, šošonom pre zmenu stále nevychádzala koncovka a preto si prvýkrát v sezóne doma musela body rozdeliť a stratili stopercentnú bilanciu. Senica potvrdila pre zmenu rolu remízového kráľa.

Autor: Ľubomír Hudačko