23.08.2014 19:30 CET
4 : 0
(2:0)

Žilina deklasovala Zlaté Moravce

Žilina potvrdila úlohu favorita a na domácej pôde deklasovala Zlaté Moravce jednoznačným pomerom 4:0. Zverenci Adriána Guľu mali po celý zápas jasnú prevahu, ktorú v konečnom dôsledku potvrdili aj výsledkovo.

Mladý káder MŠK sa od začiatku snažil produkovať tradičný kombinačný futbal aktívny smerom dopredu. Domáci podnikali predovšetkým rýchle krídelné akcie a ViOn mal čo robiť, aby ich dokázal brániť. V 22. minúte sa faulom v pokutovom území previnil Mujkoš a Július Straka nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Milan Škriniar a jednoduchou strelou do stredu bránky prekonal Kováča - 1:0. Vzápätí mohol navýšiť skóre William, no z dobrej pozície netrafil bránku. O niekoľko sekúnd na to však hostia inkasovali druhý gól. Domáci skvelou kombinačnou akciou rozobrali hosťujúcu obranu a peknú akciu presne zakončil Lupčo - 2:0. Po polhodine hry mohol kontaktný gól streliť Ďurica, no jeho pokus stlmil Krnáč a vzápätí spred bránkovej čiary odkopol Piaček. V 36. minúte sa po štandardke v dobrej pozícii ocitol Mihálik, no z prvej mieril nad. Žilina v závere prvého dejstva pokračovala v aktívnej hre, no z nej už do polčasového hvizdu ďalší gól nestrelila.

Domáci mali naviac aj v druhej časti hry. V 50. minúte mohol svoj druhý gól streliť Lupčo, no jeho dobre mierený pokus mieril tesne vedľa. V ďalších minútach bola iniciatívnejšia stále Žilina, no hra bola o niečo pokojnešia a hralo sa viac v strede poľa. V 67. minúte krásne napriahol striedajúci Škvarka, no ešte krajším zákrokom sa prezentoval Kováč. Po niekoľkých "hluchých" minútach zápasu dostala hra opäť grády v závere zápasu. Všetko rozbehol v 83. minúte Škvarka. Ten opäť napriahol spoza šestnástky a aj s prispením Kováča dostal loptu do siete - 3:0. Vzápätí spálil obrovskú šancu Jelić, no v nadstavenom čase sa ešte podarilo skórovať Pečovskému. Slovenský reprezentant vyslal krásnu krížnu strelu a krásnym angličákom roztlieskal domácich priaznivcov - 4:0. Žilina si po skvelom výkone pripísala jasné víťazstvo 4:0, ktoré ich priebežne posúva na líderskú pozíciu.

Autor: Filip Kubaliak