02.11.2014 19:00 CET
2 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 2:0

Skvelý vstup do zápasu rozbehnutej Žiline stačil na víťazstvo proti krízou zmietanej Banskej Bystrici. Všetko podstatné sa odohralo na začiatku, potom už domáci len kontrolovali priebeh hry a pripísali si dôležité tri body. Dukla pre zmenu ostáva na chvoste.

Ešte sa duel ani poriadne nezačal a domáci viedli po expresne rýchlej akcii! Ani dve desiatky sekúnd nebolo potrebné odohrať, aby lopta skončila v sieti Boroša. Center do vápna po rýchlom priťuknutí skončil pri Káčerovi, ktorý zblízka prestrelil brankára a poslal svojich do vedenia - 1:0. To však z rýchleho úvodu pre šošonov nebolo všetko, o pár minút loptu pred bránou umiestnil z výhodnej pozície do siete aj Jelič - 2:0. Do prvej vážnejšej šance dostali aj hostia, Šovčík využil hrubú chybu Škriniara, ale rozvlnil iba bočnú sieť. Obrovskú príležitosť spálil v 37. minúte domáci Mihálik, ktorého poslal do obrovskej šance Čmelík, ale zakončil nedostatočne. Dvojgólový stav si preto Žilina do prestávky udržala.

Aj úvod druhého polčasu bol expresný, Jelič však zo zaujímavej pozície mieril nepresne. Čmelík o niečo neskôr hlavičkoval mimo a na druhej strane neuspel Šovčík s akciou, na konci ktorej bol Polievka. Ten najprv len trafil Volešáka, aby z dorážky mieril iba do žrde. Skóre sa tak nemenilo. Po hodine hry poslal Letič do šestnástky hostí nepríjemný center, po ktorom si stopér Adámik takmer vrazil loptu do vlastnej siete. V 71. minúte sa opäť k slovu dostali aj Banskobystričania. Mazan bol vo výbornej pozícii, ale Volešák zasahovať nemusel, pretože sa opäť rozvlnila iba bočná sieť. Hostia v závere nemali dostatok síl niečo s výsledkom urobiť, šošoni v pohode bránili a udržiavali svoje vedenie. Napokon sa od 7. minúte už skóre nezmenilo a tri body ostali doma. Znamená to naďalej stíhanie prvého Trenčína, kým Dukla ostáva posledná.

Autor: Ľubomír Hudačko