30.11.2014 19:00 CET
3 : 1
(2:0)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 3:1

Žilina zvládla posledný jesenný zápas, Dunajskú Stredu na domácej pôde zdolala 3:1 a zimovať bude na líderskej pozícii s trojbodovým náskokom pred Trenčínom.

Úvod duelu bol pomerne opatrný, obaja aktéri hrali zo zabezpečenej obrany, no zároveň sa nebáli zaútočiť. To platí aj o Dunajskej Strede, ktorá sa pred štvrťhodinou hry mohla ujať vedenia, no gólové zakončenie Krišta zastavil jeden z domácich hráčov pred bránkovou čiarou. Hra sa prelievala zo strany na stranu a duel začal postupne dostávať grády. Všetko to začalo úvodným gólom šošonov v 27. minúte, kedy sa lopta po rohovom kope dostala ku Čmelíkovi a ten ju nekompromisne poslal do bránky Perneckého - 1:0. Domáci boli pri chuti a už o sedem minút zvýšili skóre. MŠK opäť skóroval po štandardke, tentokrát po priamom kope presne hlavičkoval Jelić - 2:0. Tempo hry do konca polčasu trochu upadlo, nič zaujímavé sme už nepostrehli.

DAC zaznamenal skvelý vstup do druhého dejstva, keďže už po šiestich minútach strelil kontaktný gól. Postaral sa oň Ákos Szarka, ktorý krásnym volejom zakončil nakopnutý center Ujlakyho - 2:1. Zverenci Mikuláša Radványiho vycítili svoju šancu, no klub spod Dubňa sa nenechal zastrašiť a snažil sa hrať naďalej aktívne. Aktérom duelu sa však dlho nedarilo vymyslieť nič, čo by slabú atmosféru na štadióne dokázalo v mimoriadne chladnom počasí zahriať. Domáci priaznivci mali dôvod na radosť až v 83. minúte, kedy opäť po rohovom kope tentokrát skóroval Škriniar - 3:1. Hostia v závere otvorili hru a hrali na vabank, no ten v konečnom dôsledku nepriniesol nič. Žilina teda potvrdila úlohu favorita a vďaka víťazstvu 3:1 nad Dunajskou Stredou si upevňuje pozíciu jesenného majstra.

Autor: Filip Kubaliak