08.03.2015 19:00 CET
1 : 1
(1:0)

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:1

V súboji vedúceho celku aktuálneho ročníka Fortunaligy si domáci MŠK Žilina podelil body s druhým Trenčínom po remíze 1:1 (1:0). Hostia vyrovnávali z pkutového kopu 9 minút pred koncom riadneho hracieho času.

V úvode zatopili domácej obrane útočné tykadla AS, obrana si ale situáciu po krídelnom prieniku a nahrávke do vápna ustrážila. Hostia boli futbalovejší, k príležitosti sa však v 5. minúte dostali domáci: najprv dostali rozohrávajúcich Trenčanov do úzkych, odobrali im loptu a po pekných prihrávkach vystrelil z diaľky Mihálik. Šemrinec na loptu nedosiahol a tá sa pregúľala okolo žrde. Vzápätí dostal center na hlavu Bero a z päťky neuveriteľne nedal. Jeho koníček Volešák poľahky kryl. Tisícpercentná šanca Trenčína. A už to bolo ako na strelnici; Oliveira zvnútra šestnástky vyprášil Šebrincovi rukavice. Po pár sekundách nato Rabiu zvnútra šestnástky ľavačkou minul Volešákovu bránu. Ak by v tejto chvíli bolo 2:2, nikto by nemohol mať námietky. V 13. minúte si loptu pri priamom kope postavil Mihálik a z približne 30 metrov trafil presne k ľavej žrdi. Domáci sa ujali vedenia 1:0. V 17. minúte sa do čistej šance dostali opäť Trenčania. Po dobre zahranom rohovom kope Rundič zo stredu šestnástky napálil priamo do Volešáka. 19. minúta - Van Kessel si na šestnástke ešte upravil loptu a Volešák prstami vyškriabal na roh. Hra sa potom s pribúdajúcimi minútami čoraz viac sťahovala medzi šestnástky. Šancí ubudlo, futbal sa pomaličky menil na šach. V 39. minúte Rundič pätičkou usmerňoval roh do brány Žiliny, ale brániaci hráči zblokovali šancu za čiaru. V závere polčasu mohli otvorenie trenčianskej obrany potrestať 'šošoni', ale Trenčania sa ubránili. A kde nestačila obrana, zachránil rutinérskym vybehnutím Šemrinec. Po prvom polčase ostával úspešnejší domáci tím, ktorý do šatní schádzal s jednogólovým vedením 1:0.

V úvode 2. polčasu vystrelil Lobotka a hoci Volešák na loptu nedosiahol, tá zas nedosiahla na bránu. Trenčania sa ponáhľali, tlačili dopredu a práve keď sa zdalo, že Žilinčania sa zamerajú na držanie lopty, vypálil Mihálik a Šemrinec musel ukázať, čo v ňom je. Lopta mierila pod brvno. Mihálik potom narobil na ľavej strane veľký vietor, Williamovi na dorazenie jeho centra do brány chýbalo veľmi málo. V 70. minúte získal v strede loptu Pečovský, po prihávke Káčerovi sa k nej dostal nabiehajúci Čmelík. Mladý hráč zamieril vysoko nad bránku hostí. V zápase často vidieť Mihálika, Žilina v strede poľa získala prevahu. V 79. minúte chcel Čmelík obstreliť Šmerinca, a ten sa zaskvel úspešným zákrokom. V 80. minúte Králik zložil v šestnástke nabiehajúceho Bera a rozhodca odpískal pokutový kop. Avšak Volešák Holúbekovu exekúciu vyrazil. Našťastie pre Trenčím iba pred Holúbeka, ktorý zložil reparát a nekompromisne zakončil - 1:1. V 86. pekný prienik cez troch hráčov predviedol Čmelík, tým však akcia skončila. V závere zápasu po priamom kope skúšal technicky prekvapiť gólmana hostí symbolicky agilný Mihálik, ale nepresne.

Vedúci celok Fortunaligy MŠk Žilina remizoval s druhým Trenčínom 1:1 (1:0), keď za domácich skóroval Mihálik a za AS Holúbek.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk