23.08.2014 18:30 CET
2 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - ŠPORT Podbrezová 2:0

Prvú výhru v sezóne zaznamenal aj Ružomberok, ktorý sa doposiaľ trápil. Odniesla si to v ostatnom čase vo forme hrajúca Podbrezová a to výsledkom 2:0.

Na Liptove sa hostia súpera vôbec nezľakli a spočiatku si podmanili priebeh hry vo svoj prospech. Po pár minútach sa musel Šavol mať na pozore, pretože ho delovkou preveril Podio. A hoci nemieril presne, udával tón prvých momentov duelu. V 24. minúte sa zrodila prvá šanca zápasu, Nworah sa ľahko uvoľnil na ľavej strane, v hĺbke ružomberskej šestnástky ideálne našiel Podia, ale Argentínčan vyslal iba slabučkú loptu do stredu brány. Potom sa Gal-Andrezly po narážačkách s Nvorahom stroskotal až na Šavolovi. Domáci brankár neskôr Pančíkov priamy kop vyrazil preč a keďže veľa práce Maťašovský na druhej strane nemal, preto sa v prvom dejstve diváci gólov nedočkali.

Po zmene strán sa oba tímy snažili o zmeny smerom dopredu, nemožno im to uprieť, ale viazla im kombinácia, finálna fáza nebola v stopercentnom poriadku a preto sa nie a nie dočkať prvého gólu. Zmenilo sa to až po hodine hry. Zreľák po nenápadnej akcii zblízka poslal Ružomberok do vedenia. Snaha Podbrezovej o vyrovnanie nič vážnejšie nepriniesla. V 77. minúte zdiaľky sa Lovás pokúsil ohroziť Maťašovského a jeho štipľavú strelu odvrátili hostia na roh. V 82. minúte na piaty rohový kop MFK si medzi stopérmi súpera vyskočil Kružliak a zvýšil na 2:0. Zabezpečil tak pre Ružomberok vôbec prvé víťazstvo v sezóne, doma s nováčikom uspel tak, ako by si to možno priali aj v iných zápasoch. Hostia nemusia zúfať, každé séria raz skončí a nová sa môže naštartovať.

Autor: Ľubomír Hudačko