26.10.2014 19:00 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:2

Konečne to vyšlo. Slovan sa vrátil, aspoň nateraz v Ružomberku, na víťaznú vlnu a pripísal si po dlhej predlhej dobe tri body. Na ihrisku trápacieho sa MFK však nič iné ani nemohol chcieť, podarilo sa mu dokonca aj dvakrát dosiahnuť gól. Hoci prehrával a vyrovnával len vlastencom domácich. Tri body potom vystrelil Peltier.

Na ťažkom teréne a v chladnom počasí sa ako prví dostali k šanci hostia, no Soumah nevyužil chybu Práznovského. Z náročnej pozície nemal veľa percent na úspech rozvlniť sieť. Ružomberčania hrali opatrne a napriek kríze Slovana si akoby verili menej. Perniš mal potom prácu po štvrťhodine hry, ale Mance nevystrelil tak, ako by si prial. V 37. min Janič poslal loptu do "ohňa", Kružliak hlavou predĺžil na Vavríka a ten za pomoci ľavej žrde trafil do siete. Liptáci sa však tešili z vedenia len tri minúty, keďže Milinkovičoc center si smoliar Práznovský hlavičkou upratal do svojej siete a začínalo sa odznova - 1:1. V prvom polčase sa navyše viac šancí ani neurodilo a preto sa išlo do kabín za nerozhodného stavu.

Gól majstra psychicky nabudil, hoci stále platilo, že sám skóroval naposledy veľmi dávno. Oveľa lepšie sa však po zmene strán dýchalo aj trénerovi Chovancovi keď videl, ako sa jeho hráči snažia čosi s výsledkom urobiť. Šancu na zvrat vo svoj prospech mali domáci opäť asi desať minút po prestávke, no Zreľák v sľubnej pozícii nemieril presne. Po hodine hry potom Bagayoko nacentroval loptu na hranicu päťky, brankár Lešňovský "zaspal" na čiare a Peltier pohodlne hlavou dostal Slovan do vedenia - 1:2. Slovan už pod vplyvom dobrého stavu vedel, čo s loptou a nikam sa neponáhľal. V závere však predsa prišli šance "Ruže" na vyrovnanie. V 82. min Zreľák potiahol loptu po ľavej strane, oslovil nabiehajúceho Nagya, lenže kapitánovi MFK strela nesadla. V 88. min miliónovú príležitosť zavraždil Lupták, keď z desiatich metrov zoči-voči Pernišovi neuspel. Aj preto napokon tri body získali belasí a konečne sa pohli z mizérie. Prehra Ružomberka okrem hostí bude tešiť aj Banskú Bystricu.

Autor: Ľubomír Hudačko