22.03.2015 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:1

Derby súboj na Považí sa skončil zmierlivou remízou 1:1 (0:0), keď domáci Ružomberok zobral bod dovtedy vedúcej Žiline a pripravil ju tým o vedúcu priečku v tabuľke.

Prehliadku striel a príležitostí otvorila už v 2. minúte strela spoza šestnástky, ktorú Nikolič vyrazil na roh. O dve minúty nie príliš silno strieľal Mihálik. Úvod patril Žiline, ktorá sa dopredu dokázala natlačiť viac ako domáci. Klec v šestnástke strieľal z uhla a Nikoličov zásah pomohol hosťom k ďalšiemu rohu. Mihálik po rýchlej kontre Žiliny ukázal parádu, keď obišiel Masla; jeho center k dorážajúcemu hráčovi nedoletel a skončil v náručí Nikoliča. Sľubný útok Žiliny po štandardke Ružomberka nevyriešil dobre Čmelík. Ten loptu viezol a viezol, kým neskončila za čiarou. V 26. minúte Čmelík na pravej strane v páde vyrobil takmer gólovú prihrávku pre Masla, ktorý v päťke prehral súboj s domácim obrancom. Žilina sa v strede poľa presadzovala pomocou typických kombinácií. Na pravej strane Čmelík predĺžil na Mabouku a od neho šiel do šestnástky oranžových ďalší center. Masaryk uspel v súboji jeden na jedného v šestnástke Žiliny proti Piačekovi a bol by išiel sám na gólmana hostí. Hoci Masaryk pádu pridal, Piačekova práca jeho stabilitu narušila tiež. Rozhodca pokutový kop nezapískal a ružomberské tribúny mu to dlho nevedeli odpustiť.

V 30. minúte sa z 30 metrov odváži vypáliť Klec. Mal tú smolu, že mieril do stredu brány. Domáci bojovali, pokus o strelu zblokovali Žilinčania. Vzápätí na opačnej strane rovnako dopadla rana Mabouku na hranici pokutového územia. V 33. minúte Ružomberčania zaváhali v obrane a Čmelíkovi lob na voľného spoluhráča zblokoval v sklze domáci obranca. V 35. Minúte šanca Ružomberka, na voľného Masaryka mierila finálna prihrávka, Volešák sa zrazil s vlastným hráčom a Nagy dorazil do prázdnej brány. Gól neplatil pre postavenie Masaryka mimo hry. Po Saparovej prihrávke Maslo hlavou posunul Rosovi, ktorý ukázal futbalové majstrovstvo a trafil žrď. Mabouka zložil pri odkope hráča Ružomberka, ale rozhodca nezapískal a pred útočiacim Mihalíkom obetavo zachránila ružomberská obrana. Rozhodca k prvému polčasu nenadstavil ani jednu minútu, a tak šli do kabín mužstvá za nerozhodného stavu 0:0.

Aj v druhom polčase sa pokračovalo v tvrdej hre, hráči si poctivo vracali údery. Po kopnutí súpera uvidel žltú kartu Jelič, za strkanie v domácom drese Zošák. Klec sa na hranici ružomberskej šestnástky predieral k zakončeniu, ale v presile troch domácich hráčov neuspel. V 56. minúte Pečovský poslal zdanlivo nevinnú kolmicu Jeličovi, no ten z prvej vysunul Čmelíka a hoci tiesnený, žilinský útočník Nikoliča prepálil - 1:0 pre hostí. Domáci si vzhľadom na priebeh nezaslúžili prehrávať, no hrá sa na góly. O dve minúty Sapara nacentroval z ľavej strany na Masarykovu hlavu, ale ten z vnútra šestnástky minul bránu. Masaryk sa potom na Volešáka rútil sám, načo postranný rozhodca odmával ofsajd. V 68. minúte už v šestnástke zakončoval Čmelík; pokus Žilinčana odvrátil na roh Rosa.

Masarykovu strelu zo strany Volešák kryl. V 74. minúte žilinský brankár s pomocou žrde zabránil vyrovnaniu, ale lopta sa odrazila späť do poľa a Rosa už pálil do prázdnej bránky - 1:1. V 80. minúte hlboko prenikol Mabouka a posunul Mihalíkovi. Jeho spätná prihrávka siuáciu Žilinčanom skomplikovala. V útoku bolo v týchto fázach viac vidieť hosťujúci MŠK. Štyri minúty pred koncom riadneho hracieho času Saparov center zachytil Gerát. Ružomberská strela z vnútra šestnástky bola vyrazená na roh. V 88. minúte dlhý pas už-už nachádzal na ľavom krídle Mihalíka, no Nikolič čítal hru a vďaka včasnému vybehnutiu bol pri lopte bližšie ako žilinský útočník. Pred žilinskou bránkou nebezpečný center na Masaryka zobral do rúk Volešák. V závere duelu mohol postupovať sám na brankára striedajúci William, ale Nikolič si dobre načasovaný výjazd z brány zopakoval.

Ružomberok zachránil bod so Žilinou v závere, no po remíze 1:1 (0:0) prišli hráči hosťujúceho MŠK o vedúcu priečku v tabuľke. Novým lídrom Fortunaligy sa stal po 23. kole s náskokom dvoch bodov AS Trenčín.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk