28.03.2015 14:30 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:0

Ružomberok zaznamenal tretie jarné víťazstvo, keď hosťujúce Košice zdolal jediným gólom stretnutia 1:0 (1:0) a pripísal si tri body v boji o záchranu.

V siedmej minúte domáci poslali nebezpečný center z pravej strany. Do šestnástky vbehol úplne voľný Zošák a pri vzdialenejšej žrdi minul. V 10. minúte mal Masaryk našliapnuté na samostatný nájazd, ale pred šestnástkou ho zložil Ostojič. Hosťujúci hráč videl iba žltú kartu. Ani sedem brániacich hráčov Košíc nezabránilo, aby v 12. minúte dostal prihrávku Lovás, ktorý sa otočil a sám pred gólmanom hostí napálil krížne loptu do brány - 1:0 pre 'Ružu'.

V 23. minúte zobral Pačindovu strieľanú prihrávku pred bránu do náruče Nikolič. O tri minúty nato prišla veľká príležitosť hostí. Po rohovom kope Nováka sa k odrazenej lopte dostal Ostojič a z neveľkej vzdialenosti prepálil všetko, vrátane brány. Iniciatíva bola v ďalšej fáze hry najmä na kopačkách domáceho MŠK. Gerát to skúsil zdiaľky, ale nepresne. V 37. minúte po nahrávke s Almaským poslal točený center, mieriaci do šibenice, domáci kapitán Sapara. Stijakovič loptu kontroloval. O minútu po tejto akcii nebezpečný center Košíc domáci odvrátili pred Pačindom. V 39. minúte zakončoval z veľkého uhla Almaský. Stijakovič loptu neudržal, ale Masaryk v ťažkej pozícii skóre nezmenil. V rovnakej minúte do pokutového územia Ružomberka po ľavej strane vnikol Diaby a vystrelil tak, že Nikolič na loptu nedosiahol a tá iba tesne minula opačnú žrď. Bodkou za všetkým dôležitým v prvom polčase dal Daghbashyanov center z ľavej polovice ihriska do šestnástky. Hlavou ho odvrátil hosťujúci futbalista.

V druhom polčase videli diváci Saparovu točenú strelu k žrdi, ktorú Stijakovič stihol vyboxovať. V rovnakej minúte sa dopredu vyrútil v nájazde Novák a bývalý ostrostrelec obstrelil Nikoliča, no tesne aj bližšiu žrď. Chybičku vyrobila domáca obrana a center na nikoho poslal Sekulič. V 53. minúte sa v šestnástke domácich ocitol Novák, ale medzi tromi obrancami sa nepresadil. V 61. minúte lopta neprešla v šestnástke na Masaryka, odkopol ju hosťujúci obranca. Sľubná akcia MŠK skončila tým, že lopta sa k Saparovi nedostala. V 69. minúte strieľal Pačinda spoza šestnástky k žrdi a Nikolič chytil. Dlhá prihrávka v 71. minúte našla Masaryka v ofsajde. O minútu to vzadu takmer pokazili Pačinda so Sekuličom, ktorí si nahrávali, no košická obrana problémy zneškodnila. Po Saparovom rohu nasledovalo niekoľko halvičiek, ale ani jedna nesmerovala do brány. Tú trafil v 76. minúte z priameho kopu Sapara, ale Stijakovič bol pozorný.

Na konci predposlednej desaťminútovky Saparov roh našiel hlavu Rosu, ale domáci hráč zakončil vysoko. Deväť minút pred koncom poslal umelecký oblúčik na Geráta, ktorý pokazil nahrávku Masarykovi, čakajúcemu v šestnástke. V 82. minúte dostal na hranici šestnástku ružomberský útočník prihrávku opäť, ale odskočila od neho priveľmi. V 83. Minúte sa skóre mohlo meniť a blízko k tomu mali hostia. Center priplachtil priamo na hlavu Šinglára na päťke a hoci nezakončil zle, Nikolič sa predviedol a loptu chytil. V 86. minúte napriahol Nagy - veľmi nepresne. Vavríkovu strelu v poslednej minúte riadneho hracieho času hostia zblokovali.

V Predohrávke 30. kola Fortunaligy Ružomberok zdolal hosťujúci celok MFK Košice najtesnejšie 1:0 (1:0) a v tabuľke poskočil z 10. na 9. priečku.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk