30.08.2014 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:1

Na chvoste tabuľky nič nového, krízou zmietané tímy Ružomberka a Košíc si totiž rozdelili body rovnomerne. V úvode sa domáci dostali do vedenia, ale remízu zachránil kanonier Novák.

Vstup do zápasu mali oveľa lepší hostitelia zápasu, ktorí nedali súperovi ani ča na rozhliadnutie sa a už viedli. Mário Almaský sa nádherne trafil skvelou ranou a otvoril skóre - 1:0. Košičania vedeli, čo musia hrať a preto sa psychicky nepoložili, ale hrali ďalej svoju hru. V ďalších fázach Košičania boli o kúsok aktívnejší, aj nebezpečnejší. V 10. minúte mal vyrovnanie na hlave Škutka, ale stroskotal na Šavolovi. O tri minúty neskôr sa už Košičania dočkali, keď Novák perfektným lobom zaskočil domáceho brankára - 1:1. V 17. minúte ružomberský stopér Kružliak tesne pred "veľkým vápnom" fauloval Nováka, ktorý následný priamy kop napálil iba do múru. V 25. minúte Šavol zlikvidoval tutovku Haskičovi, ktorý sa sám rútil na bránu Liptákov. Potom sa ďalšia šanca zrodila až v závere polčasu, Zreľák ale nenavýšil skóre, pretože lobom mieril mimo. Do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu.

V danej chvíli bola zrejme vidina bodu pre hostí lepšia ako nič a východniari sa preto spoliehali hlavne na brejkové situácie. Diváci čakali na strelu medzi žrde až do 64. minúty. Vyslal ju Novák a Šavol na dvakrát loptu skrotil. Pri chuti bol Kanonier Novák o niečo neskôr, ale len kvôli presnej obrane sa nedostal k ďalšiemu zásahu. Tímom na oboch stranách chýbal pkoj v rozohrávke a veľa šancí diváci nemali možnosť vidieť. Hra sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami, ani jedno mužstvo sa nedostalo do vyloženej šance. V závere, keď Liptáci pritlačili, mohol ju mať v 86. minúte Lupták, ak by z prvej nenapálil do nebies, či vzápätí Turčák, ktorý podobne naložil s nádejnou pozíciou. Tímy sa napokon rozišli deľbou bodov, ktorá toho veľa nerieši. Na chvoste tabuľky sa teda nič nezmenilo, naďalej na poslednom mieste ostávajú Košice, ktoré možno budú spokojnejšie.

Autor: Ľubomír Hudačko