28.02.2015 14:30 CET
2 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - FK Senica 2:1

Predposledný celok tabuľky Ružomberok zdolal tretie mužstvo súťaže Senicu 2:1 (0:0), keď v 20. kole Fortunaligy otočil nepriaznivý stav v samom závere gólmi Masaryka.

V úvodných minútach duelu mnoho príležitostí ani na jednej strane diváci nevideli. V 7. minúte strelu Nagya z hranice šestnástky zblokovali hráči. V 10. minúte z pravej strany odcentroval Zošák, Gerát si loptu spracoval a namieril pod brvno. Hosťujúci brankár Šulla však zaknihoval úspešný zákrok. V 18. minúte sa z ihriska porúčal domáci gólman Senecký, ktorého z ďalších bijov vyradilo zranenie. V 19. minúte na päťke trafil loptu hlavou Hlohovský, no mimo brány, a tak sa skóre opäť nemenilo.

Všetko mohlo byť inak v 33. minúte. Na loptu si nabehol Lovás, prenikol do šestnástky a jeho strela iba tesne minula žrď. V 38. minúte pokazil rodiaci sa samostatný nájazd Lovásovi pozorným čítaním hry Šulla. Tri minúty pred koncom prvej časti hry rozohral priamy kop Sapara. Následná strela Ružomberka z dobrej pozície skončila mimo brány. V závere polčasu podržali loptu na kopačkách hostia, ktorí sa na chvíľu usadili na súperovej polovici, avšak zmenu skóre to neprinieslo.

Senica vstúpila aktívne aj do druhého polčasu. Okupovanie pokutového územia zakončili Záhoráci strelou Dolného, ktorá skončila v bráne - 0:1. Aktivity na kopačkách hostí potom ešte pribudlo. V 70. minúte bol i na ihrisku v Ružomberku prvýkrát použitý sprej, čo sa stretlo s kladnou odozvou na tribúnach. Priamy kop Saparu však pre Senicu neznamenal vážnejšiu hrozbu. V 79. minúte moholo byť definitívne rozhodnuté. Senica išla do brejku, na ľavej strane sa vysunul Kalabiška a jeho krížnu strelu gólman domácich len tak tak vytlačil nohou mimo brány. Potom sa začali diať ťažko predvídateľné veci. Hlohovský, teda hráč vedúceho mužstva, spadol na útočnej polovici a rozhodca jeho počin posúdil ako filmovanie.

Za druhú žltú kartu sa musel senický hrot porúčať pod sprchy a Ružomberok početnú prevahu využil dokonale. Doslova iba niekoľko sekúnd po odchode Hlohovského si totiž Masaryk dobre spracoval a posunul loptu a priamo z otočky napálil do senickej brány - 1:1. Senica kúskovala hru, Ružomberčania sa naopak v túžbe po troch bodoch začali ponáhľať. Do skončenia riadneho hracieho času ostávali dve minúty, keď sa Saparova strela v šestnástke odrazila od senického hráča opäť k Masarykovi a ružomberský strelec zabezpečil dokonalý obrat. Lopta sa po jeho zásahu z prvej dogúľala za chrbát prekonaného gólmana - 2:1. Oslabení hostia smerom dopredu už nevymysleli nič a Ružomberok tesné víťazstvo ubránil bez väčších komplikácií. Tím spod Čebrate, ktorý naďalej ostáva na predposlednej priečke tabuľky, získal tri body po víťazstve nad naďalej tretím celkom Fortunaligy FK Senicou 2:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu; fortunaliga.sk