11.04.2015 14:30 CET
2 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 2:1

Tretia výhra v rade a už 15 bodov náskoku pred posledným miestom. To je bilancia Ružomberka, ktorý sa po skvelom obrate tešil z troch bodov doma aj proti Dunajskej Strede. Neprehral už siedmy duel a aj keď matematicky ešte zachránený nie je, jednou nohou vo Fortuna lige bude pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne tak či tak.

O všetkom podstatnom sa na Liptove rozhodovalo v záverečnej dvadsaťminútovke, ale poďme pekne poporiadku. Liptovčania to nemali so súperom vôbec jednoduché a od začiatku to bol vyrovnaný duel plný osobných súbojov a s minimom pekných futbalových momentov. Prvú ranu do siete chcel namieriť Boszorád po pár minútach zápasu, ale mieril nepresne. Hostia pohrozili po štvrťhodine hry, keď sa dokonca aj hneď dostali do vedenia. V 19. minúte padajúci Sarr stihol ešte posunúť loptu za ružomberskú obranu a osamotený Černák sa zoči-voči Nikoličovi nemýlil a pekne ho obstrelil - 0:1. Po polhodine hry si domáci fanúšikovia poriadne vydýchli, keď Majerník hlavou po priamom kope tesne minul priestor medzi ružomberskými žrďami. V závere prvého polčasu sa ešte len zastrešoval Masaryk, peknú strelu však Polaček zneškodnil a svoj tím podržal. Žltomodrí tak po polčase v Ružomberku viedli.

Nič iné ako hrať do plných a súpera zatlačiť teda domácim neostávalo a pokiaľ chceli bodovať, museli ukázať viac ako v prvej časti hry. Černák však domácich takmer opäť schladil v 55. minúte, keď sa dostával do šance. Dobre ale vybehol Nikolič a stiuáciu zvládol. V ofenzíve to tímom príliš nešlo podľa predstáv, hostia boli s jednogólovým náskokom spokojní. Po hodine hry Masaryk vyhral vysoký súboj s Poláčkom a potom jeho strelu na bránkovej čiare vyrazil Michalík. V 71. minúte sa už ale Masaryk dočkal, keď po prudkom centri Turčáka zblízka vyrovnal - 1:1. To však nebolo všetko, o pár minút vybojoval Masaryk priamy kop a z neho Janič parádne poslal k ľavej žrdi brány hostí - 2:1. Dunajská Streda sa na konci zápasu už k ničomu podstatnému nedočkala a ťahal za kratší koniec. Ruža to zvládla skvelým obratom a polepšila si v strede tabuľky. Náskok na Bystricu je 15 bodov a jednou nohou sú už zachránení.

Autor: Ľubomír Hudačko