25.04.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:1

V náročnom a rýchlom zápase dosiahol hosťujúci Trenčín tesnú výhru, keď domáci Ružomberok zdolal 1:0 (0:0) gólom Van Kessela v závere.

Úvodné minúty patrili viac hosťom. Boszorád z krídla centroval do šestnástky hostí, kde Liptáci minuli. Nebezpečný prienik rýchleho Kessela skončil rohom pre hostí. Veľká šanca pred domácich sa zrodila vo chvíli, keď Lobotka vzal hosťom loptu, v rýchlosti si obhodil ďalšieho protihráča a našiel nabiehajúceho Lovása na šestnástke. Ružomberčan prekopol. Na opačnej strane dostal zľava na päťku super prihrávku Kessel, no z niekoľkých metrov vlastne iba prihral domácemu gólmanovi, stojacemu na čiare.

Po centri z pravej strany trafil potom pri odkope Maslo hlavu Bera. Mohlo to dopadnúť i horšie. V 32. minúte jeden z hráčov predĺžil hlavou rohový kop a Bero z nie najľahšej pozície, no z malej vzdialenosti tesne prekopol. V 37. minúte si domáci pýtali penaltu za ruku hostí. V poslednej minúte polčasu sa hostia prekombinovali dovnútra šestnástky, finálnu prihrávku obdržal Jairo, ale v čistej šanci nedokázal prelobovať padajúceho Nikoliča. Brankár Liptákov loptu vyrazil.

V 47. minúte hlavičkovali domáci nepresne. V 49. minúte po svojom akrobatickom zákroku, keď boxoval, musel byť Nikolič ošetrený. Spoza šestnástky vychytal v 55. minúte Bera. Trenčania tvorili, kombinovali a Kessel ukazoval rýchlosť. Práznovský zachraňoval spolu s Nikoličom a domáci gólman sa pri strete s vlastným obrancom opäť zranil. 'Ruža' sa sústredila na bránenie. Ako to však býva, nechýbalo veľa a k sólu mohol zaveliť Masaryk. Jeho súboj s posledným obrancom pripomínal zápasnícke chvaty. V 71. minúte lopta nebezpečne skákala po trenčianske šestnástke, kde bolo veľa hráčov, ale hostia zachránili a odkopli. Minúty pomaly ubiehali a hoci sa hralo v slušnom tempe, gólu sa diváci nie a nie dočkať.

Trenčín vyvíjal úsilie, no obom celkom pravdepodobne pomaly dochádzali sily. Hostia išli za víťazstvom, ktoré potrebovali na udržanie 5-bodového náskoku pred Žilinou a po kombinácii strieľal dobre Bero. Obrana Ružomberka loptu zblokovala. Trenčanom sa snaha napokon vyplatila. Po ďalšom dobrom útoku šprintoval hosťujúci hráč na brankára a Maslo ho nekompromisne zložil. Nasledoval pokutový kop pre AS a červená karta pre vinníka. Van Kessel loptu zo značky pokutového kopu poslal bezpečne do brány - 0:1 z pohľadu domácich. Ružomberok sa snažil o vyrovnanie, hoci do konca ostávalo už iba niekoľko minút. Liptáci posielali vysoké lopty, no Trenčín si výhru zaslúžil.

Vedúci celok fortunaligovej tabuľky AS Trenčín porazil domáci Ružomberok tesne, no zaslúžene gólom z pokutového kopu v závere 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / huste.sk;onlajny.sk