24.08.2014 16:00 CET
2 : 0
(1:0)

MFK Košice - Spartak Trnava 2:0

Prvé víťazstvo Košíc v sezóne prišlo v štastnom siedmom kole. A veruže sa východniari už museli chytiť, pretože sa pred nimi nebezpečne začal vzďaľovať aj Ružomberok. Nad sily boli na Čermeli domáci Spartaku Trnava, ktorý si tak nenapravil chuť po zbrabranom zápase s FC Zurich.

Šancu pritom hostia na vedenie mali už po pár minútach. Jendrišek však v dobrej možnosti nedal jasnú gólovku, keď si s odkopom nepotykal Darko Tofiloski. Potom prevzali taktovku pod svoju moc Košičania a po štvrťhodine hry mal šancu na zmenu skóre Viazanko. Rusov si však poradil a nedovolil komplikácie. O päť minút neskôr sa do stopercentnej šance dostal Škutka, ktorý síce prekonal Rusova, ale Greššák v poslednej chvíli poslal loptu vedľa pravej žrde. Na opačnej strane pohrozil Siva, stav sa však nezmenil. Skóre duelu otvoril v 26. minúte košický obranca Sekulič, ktorý prízemnou strelou obstrelil Rusova - 1:0. V ďalšom priebehu obidve družstvá pozorne bránili a vyrážali do protiútokov. K vyrovnaniu bol blízko ešte v prvom polčase Schranz, ale Stijakovič si udržal čisté konto a do kabín sa šlo za tesného stavu pre domácich.

Spartak sa mohol dostať do manka o dva góly v čase, keď sa ešte len druhý polčas rozbiehal. To Kavka hlavičkou minul len len. Jendrišek potom vystrašil Stijakoviča dobrou ranou, lenže nepodarilo sa vyrovnať ani jemu. Slovenský reprezentant mohol mať na kopačke gól aj štvrťhodinu pred koncom, lenže opäť ho brankár vychytal a jeho šancu zmaril. O minútu neskôr sa po centri z pravej strany dostal k hlavičkovému zakončeniu Sekulič, no netrafil hosťujúcu bránu. Po góle volalo predovšetkým zakončenie Haskiča, ktorý z rohu šestnástky "vyprášil" rukavice trnavského brankára. V 82. minúte mali hostia výhodu pokutového kopu, keď Bašista nedovolene zastavil nabiehajúceho Sivu. Loptu si na biely bod postavil kapitán Vlasko, ale Stijakovič mu vystihol smer a loptu vytlačil na rohový kop. Keďže Trnava vsadila všetko na jednu kartu, viac priestoru sa vytvorilo pre hostiteľov zápasu. A vyplatilo sa pre vraňarov, pretože po rohovom kope unikol Viazanko, posunul Skvašíkovi a ten pečatil prvé víťazsvo Košíc v novom ročníku. A vôbec, získali aj prvé body, ktorými sa priblížili Ružomberku. Trnava, naopak, po spackanom pohárovom zápase so silami nestačila na súpera ani tentoraz.

Autor: Ľubomír Hudačko