04.10.2014 14:30 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Košice - MŠK Žilina 1:1

Oba tímy na Čermeli napokon body stratili, ale zároveň predĺžili sériu bez prehry. Spokojnejší budú Žilinčania, ktorí zachraňovali remízu v hodine dvanástej.

Slabšia návšteva na to, že v Košiciach sa séria bez prehry opäť ustálila sa prizerala k tomu, ako po niekoľkých sekundách hry vypálil do priestoru brány Novák. Nemieril však presne, hostia sa preto nemuseli strachovať. Netradične to o niečo neskôr skúšal Škutka, ale Volešáka neprekvapil. Obidva tímy pozorne bránili, čakali na chybu súpera a hrozili rýchlymi protiútokmi. Po strele Huka v 26. minúte vytlačil Volešák loptu na ľavú žrď, stav sa však nezmenil. O tri minúty neskôr vyrobil hrúbku v defenzíve domáci Kavka. Šancu na zmenu skóre mal Jelič, ktorý sa mohol zapísať do streleckej listiny, lenže Tofiloski bol pozorný. Šancu mu zmaril a neskôr aj Škvarkov pokus nebol presný, takže skóre ostalo nezmenené.

Po prestávke sa čakala podobná aktivita od oboch mužstiev, pretože futbal diváci nevideli zlý. Domáci sa spoliehali na rýchle brejky, čo však žilinská obrana neponúkala často. Opäť sa chcel predstaviť Novák, ale v 55. minúte namieril tesne vedľa. Žilinčania sa k prvému zakončeniu dostali v 59. minúte, Mihalíkov strelecký pokus Tofiloski bez väčších problémov kryl. Skóre duelu otvoril v 64. minúte na opačnej strane Škutka, ktorý sa presadil v súboji jeden na jedného a z ťažkého uhla poslal loptu pomedzi Volešákove nohy do siete, čiže bolo 1:0. So Žilinou to nevyzeralo najlepšie, Bukata desať minút pred koncom mohol rozhodnúť, no mieril tesne nad. William však v závere predsa len spasil šošonov, najlepšie sa totiž v šestnástke presadil práve on a stanovil presnou ranou skóre. Viac teda budú s výsledkom 1:1 spokojnejší hostia, ktorí sa na vyrovnanie poriadne nadreli. Oba tímy si však sériu bez prehry opäť o jeden duel predĺžili.

Autor: Ľubomír Hudačko