29.11.2014 13:00 CET
2 : 1
(2:1)

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:1

Košice v záverečnom jesennom kole doma zdolali Ružomberok tesne 2:1, keď ešte v prvom polčase otočili nepriaznivé skóre vo svoj prospech.

Pred slabou atmosférou sa hral od začiatku v chladnom počasí aktívny futbal, obe mužstvá sa nebáli hrať smerom dopredu. Sledovali sme množstvo brejkových akcií a ako prví uspeli hráči Ružomberka. Tí sa tesne pred štvrťhodinou hry ujali vedenia, keď v nájazde v prečíslení presne zakončil Vavrík - 0:1. Liptáci sa však z vedenia až tak dlho neradovali, o desať minút bolo skóre vyrovnané. Gól sa zrodil po štandardnej situácii, po ktorej sa lopta odrazila ku Oumarovi Diabymu a ten prízemnou strelou prekonal bezmocného Putnockého - 1:1. V ďalších minútach sme naďalej sledovali pomerne zaujímavý súboj, ktorý mal ale skôr bojovný charakter. Góly však našťastie nechýbali a ten tretí prišiel v 34. minúte. Domáci sa vtedy prvýkrát ujali vedenia, Haskić si v pokutovom území pohodlne prebral loptu a ešte pohodlnejšie zakončil do bránky - 2:1. Do konca prvého dejstva sa už stav nemenil a tak do šatne odchádzali do šatne spokojnejší východniari.

Hra mala po zmene strán rovnaký dej. Obaja aktéri sa snažili hrať útočný futbal a už v 51. minúte mohli Košice poistiť svoje vedenie. Pred Putnockým vtedy vznikla poriadna skrumáž a hostia mali šťastie, že z toho vyšli bez inkasovania. Vzápätí prudko vypálil Bukata a z dobrej pozície mieril len tesne vedľa bránky Ruže. Po hodine hry sa ku slovu prihlásili aj Liptáci, konkrétne Martin Nagy, ktorý ukázal veľkú bojovnosť, no tá v konečnom dôsledku odmenená nebola, keďže mieril po peknej individuálnej práci nad. Po polovici druhého dejstva však boli aktívnejším tímom Košice a potvrdiť to mohli v 74. minúte. Haskičova strela by však musela byť o čosi presnejšia. V závere nedokázali hostia vytvoriť tlak a Košice si vcelku v pohode udržali najtesnejšie vedenie a získali dôležité tri body, ktoré ich pred zimovaním oddialili od dna tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak