23.05.2015 17:15 CET
1 : 1
(1:0)

MFK Košice - FK Senica 1:1

Zápas o nič v Košiciach priniesol deľbu bodov, miestny MFK remizoval so Senicou 1:1. To nič nemení na tom, že domáci napriek stredu tabuľky zostupujú do II. ligy, Senica si pripísala dobrý bod. Na Čermeli sa totiž nevyhráva často, východniari tu mali v poslednom období dobrú formu.

V skromnej atmosfére sa Košičania vedomí zostupu do II. ligy lúčili s domácim prostredí v najvyššej súťaži minimálne na rok. Proti Senici už o nič nešlo a hráči v hlavých s niečím iným hrali aspoň o česť a o dôstojnú rozlúčku s divákmi. Šance sa však v nepríjemnom počasí nerodili a čakalo sa na prvú takmer štvrťhodinu. Vypracovali si ju hostia, Pillár ale hlavičkou na brankára nevyzrel. Na opačnej strane pálil z následného protiútoku nad bránu domáci kapitán Šinglár. Po kombinácii košických útočiacich hráčov zakončoval po Diabyho prihrávke vedľa ľavej žrde Haskič. Senický brankár sa predviedol pri zakončení Dimuna, ktorý pálil spoza šestnástky. Avšak, šancu nemal po 25. minútach na Žebíka, ktorý dopravil loptu do siete po odraze. MFK tým viedli 1:0 a mali namierené na trojbodový výsledok. Ešte lepšie to mohlo byť po polhodine hry, ale Pačinda v šanci mieril iba do brvna.

Po zmene strán sa teda hostia snažili s výsledkom niečo urobiť, opäť bol pri chuti aktívny Pillár. Tofiloski ho však opäť vychytal a skóre sa tak meniť nemohlo. Zvýšiť náskok sa pre zmenu nepodarilo Pačindovi a brvno opäť zvonilo po akcii Kalabišku na druhej strane. Nepotrestal chybu obrany, domáci stále viedli. O osem minút neskôr sa hostia predsa len dočkali, lopta sa na hranici šestnástky dostala k Pillárovi a ten strelou k ľavej žrdi prekonal Tofiloského - 1:1. V 82. minúte napriahol takmer z dvadsiatich metrov domáci Pavúk, jeho tečovaný pokus mieril tesne vedľa. Šulla potom už neinkasoval pri šanci Haskiča, Košičania sa tak víťazne so svojím štadiónom vo Fortuna lige nerozlúčili. Body sa delili a fanúšikovia sa tak aspoň poďakovali hráčom za dôstojné výkony v sezóne. Tak či tak ale východniari zostupujú do II. ligy.

Autor: Ľubomír Hudačko