11.04.2015 14:30 CET
1 : 2
(0:0)

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 1:2

MFK Košice podľahli o záchranu hrajúcemu celku Zlatých Moraviec na domácom trávniku 1:2, keď všetky tri góly padli v druhom polčase.

V 2. minúte center do vápna Stijakovič vyboxoval. Center Nováka v 6. minúte hlavu spoluhráča nenašiel. V 11. minúte chcel Djordjevič trafiť opačnú šibenicu, ale Kováč tento priestor kryl. Hra nepriniesla veľa prekvapivých momentov, obe mužstvá sa nevedeli dostať hlbšie do útočného pásma. V 17. minúte dostal dobrú prihrávku Pačinda, ale tiesnený už vystrelil zle. V 22. Minúte náznak brejku domácich, ktorý zmarilo ofsajdové postavenie. V 29. minúte sa Viazanko nevedel rozhodnúť, či prihrávať alebo strieľať. Zvolil druhú možnosť, s ktorou Kováč nemal prakticky žiadnu prácu. Center do vápna od hostí prišiel v 21. minúte, ViON sa prezentoval útočným faulom.

V 35. minúte sa domáci spoza šestnástky pokúsili o niečo, čo sa veľmi vzdialene ponášalo na strelu a odplachtilo preč. V 36. minúte sa centrovaná lopta odrazila vo vnútri šestnástky priamo pred Nováka a útočník domácich trafil loptu halfvolejom prudko. Kováč na bránkovej čiare osvedčil reflex, ak by lopta bola išla viac do strany, bolo by pre Zlaté Moravce zle. V 39. minúte sa nikomu z Košičanov nechcelo odpratať loptu spred brankára Stijakoviča, napokon sa faulu dopustili hostia.

Domáci MFK bol v úvode druhého dejstva aktívnejším tímom. V 50. minúte Stijakovič vyrazil strelu spoza šestnástky iba pred seba a voľný Sabo netrafil z pár metrov bránu. Obrovská šanca ViON-u. Sľubný útok Moraviec po pravej strane v 54. minúte skončil na košickom obrancovi, ktorý zachytil poslednú prihrávku. 450 minút potrebovali Zlaté Moravce na strelenie gólu vo Fortunalige. Stalo sa tak v 57. minúte zápasu na pôde Košíc. Orávik nacentroval krížne pred bránu a nikým netienený Karaš zblízka poslal hlavou loptu do siete - 0:1 z pohľadu Košíc. V 65. minúte Viazanko vypracoval tutovku Haskičovi, keď mu prihral z čiary pred bránu, no legionár trafil iba hráčov a Košice zahrávali roh. Po jeho rozohraní nasledoval druhý center a hlava Haskiča. Košičan bol však tiesnený a lopta spadla pred brankára. Haskič skĺzol na zem a zasunul loptu vedľa vybiehajúceho Kováča, ktorý bol pri lopte až druhý - 1:1.

Vzápätí prihrávka presne do behu Haskičovi, ktorý opäť sám pred Kováčom stihol do nej ešte ťuknúť a tá sa pregúľala tesne vedľa opačnej žrde. Už mohli viesť domáci. Djordjevičov odvážny prienik zastavil zákrok hosťujúceho hráča. Fanúšikovia Košíc ožili. Na oboch stranách prišli nepresné centre. Viazanko potom obohral protihráčov a s jeho centrom si chcel Diaby poradiť nožničkami. Loptu nezasiahol a Haskič, ku ktorému sa dostala, ju poslal metre nad. V 81. minúte sa znenazdania dostal k lopte Chren a z vnútra šestnástky len tesne minul bránu. V 85. minúte Šinglár sprava poslal loptu pred bránu a vbehol do nej Diaby. Volej útočníka tmavej pleti skončil presne na žrdi zlatomoraveckej brány. Po kombinácii hostí v 86. z uhla pálil Juhar. Vysoko vysoko nad. Košičania sa nemali do hry, nechávali Moravciam priestor a v 87. minúte Juhar prešiel medzi tromi hráčmi na dostrel a dal druhý gól hostí - 2:1 pre Moravce. Deklarovaná snaha domácich nepriniesla nebezpečnú situáciu, a tak si hostia odnášajú z východu 3 body po víťazstve 2:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk