25.10.2014 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Košice - DAC Dunajská Streda 1:1

Príjemné počasie v Košiciach malo hostiť podľa predpokladov vyrovnaný zápas a tak sa aj stalo. Tímy si body podelili, hoci blízko k víťazstvu boli hráči MFK. V hodine dvanástej však vyrovnal Sabler a preto sa duel skončil pomerom 1:1.

Diváci si museli od začiatku zvyknúť na nie príliš vábivý priebeh zápasu, tímy si nechávali to najlepšie na neskoršie minúty. iac sa hralo defenzívnym poňatím, ako ofenzívnym a preto sa útočníci nemali k slovu dlhé minúty. Prvú možnosť mal po desiatich minútach Novák, lenže jeho lob nemieril presne. Trochu viac chceli vpredu domáci, ale ani v 22. minúte sa skóre nemenilo po šanci Škutku. Ten z päťky poslal loptu iba do brvna. Hosťujúceho brankára o päť minút neskôr poriadne natiahol Viazanko, ktorého strelecký pokus z 30 metrov tečoval jeden z hráčov hostí. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a diváci viac zaujímavých situácií nevideli. Preto sa do kabín šlo za stavu 0:0.

Zmeniť stav mohol Štepanovský niečo po hvizde rozhodcu na znak druhého polčasu, lenže z diaľky sa mu nepodarilo vystrašiť brankára hostiteľov. Perncký na druhej strane musel čeliť rane Nováka, lenže ani po jeho možnosti diváci gól nevideli. Nepresne mieril aj o niečo neskôr Černák. Po hodine hry najväčšiu šancu stretnutia zahodil hosťujúci Kwin, ktorý tvrdou strelou približne z ôsmich metrov nechal vyniknúť Stijakoviča. Hostia ožili a kombinačnou hrou sa čoraz častejšie dostávali do streleckých príležitostí. Zahrmelo však na opačnej strane, keď v 66. minúte Bukata poslal loptu na Škutku, ten špičkou kopačky na Nováka, ktorý strelou cez troch brániacich hráčov otvoril skóre duelu - 1:0. DAC potom vrhol sily do útoku, nemal čo stratiť a využil na to aj rýchlych striedajúcich hráčov. Sabler po štandardke pár minút pred koncom napokon bol platným žolíkom a zabezpečil tímu aspoň bod presnou trefou. Tímy si tak body vo vyrovnanom stretnutí podelili, domácim sa iste bude máliť.

Autor: Ľubomír Hudačko