08.11.2014 13:30 CET
2 : 0
(1:0)

MFK Košice - AS Trenčín 2:0

Prekvapujúci výsledok v Košiciach. Trenčín nevyužil zaváhanie Žiliny s Podbrezovou a ostáva na druhom mieste. Na východe nevsietil ani gól, dva dali domáci skrz Sekuliča a Nováka.

Šancu na otvorenie skóre pritom mali hostia už po pár minútach, ale Gubovu akciu Hajradinovič nezužitkoval. Tofiloski neinkasoval z jeho veľkej možnosti a preto sa stav nemenil. Možno to bol aj zlomový okamih zápasu, pretože potom by sa určite vyvíjal inak. Na druhej strane neuspel Šinglár, zblízka pre zmenu neuspel proti Šemrincovi. V 10. minúte si Šemrinec najskôr poradil s pokusom Haskiča, no na strelu Sekuliča spoza šestnástky nedosiahol - 1:0. Domácich úvodný gól upokojil a ofenzívne ladených Trenčanov nepúšťali do výhodných pozícií. Druhý gól Košičanov nepridal v 26. minúte Diaby, ktorý v krátkom úniku neprekvapil Šemrinca. Po polhodine hry sa do šance dostal Simon, ale brankár súpera bravúrne situáciu zvládol a nedovolil vyrovnanie. Viac sa toho v prvom dejstve nezrodilo a preto do kabín šli za tesného stavu spokojnejší domáci.

Trenčínu chýbala iskra a možno až príliš ho vyšťavila minulotýždňová dráma s Ružomberkom. Alebo sa hráči nepoučili po chybách z tohto zápasu a prišiel adekvátny trest v Košiciach. Obrana domácich totiž nemala veľké medzery, čelila len sporadickým protiútokom. Zápas mal miestami výrazne hluché minúty a hralo sa len medzi šestnástkami. V 76. minúte sa vyznamenal brankár Šemrinec, ktorý efektným zákrokom zmaril radosť hlavičkujúcemu Haskičovi. O tri minúty neskôr sa ten istý hráč ocitol sám pred Šemrincom po prihrávke Nováka a hoci dokázal brankára Trenčína prekonať, Trenčanov zachránil na bránkovej čiare Čögley. A keďže sa nedarilo tímu na špici tabuľky, opraty do svojich rúk opäť zobrali Košičania. Pár minút pred koncom jedenástku využil Novák, čím stanovil skóre na 2:0. Prekvapujúco tak ostali všetky body doma, Trenčín nevyužil možnosť prečkať repre pauzu na prvom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko