30.05.2015 17:15 CET
3 : 0
(1:0)

FK Senica - ŠPORT Podbrezová 3:0

Domáca Senica v snahe pomôcť Kalabiškovi ku korune kráľa strelcov prevalcovala Podbrezovú 3:0. Napokon sa dvojgólový Kalabiška postaví na miesto pre víťaza spolu so Žilinčanom Jeličom.

V úvodných minútach sa hral opatrný futbal, ani jeden z celkov sa nikam nehnal. Mierne aktívnejším tímom sa potom stala Podbrezová. V 27. minúte center domácich padol priamo na hlavu Pillárovi a domáci hráč otvoril skóre - 1:0. V 35. minúte sa zoči voči gólmanovi Balážovi ocitol mladý Čunta, ale loptu poslal iba tesne vedľa žrde. V 40. minúte Senica vyrazila do rýchleho brejku a strela Mráza tesne minula bránku Podbrezovej. V závere poklčasu dostali domáci hostí pod mierny tlak, ale veľa z neho nevyťažili. Presnejšie - nič.

Po obrátke domáci vysunuli Kalabišku, ktorý neskóroval a nedostal sa tak na čelo tabuľky strelcov. V 51. minúte si Kalabiška dobre spracoval loptu a ešte lepšei vystrelil. Avšak do strely sa mu hodil Migaľa a loptu zblokoval na roh. V 58. minúte už Kalabiška musel doháňať stratu na žilinského Jeliča, ktorý medzitým skóroval v inom zápase. Český legionár minul žrď. V 61. minúte Kalabiška strelou k žrdi skóroval a vyrovnal v tej chvíli 18-gólového Jeliča. V 63. minúte sa po druhej žltej karte porúčal pod sprchy Vaščák a hostia museli dohrávať s desiatimi hráčmi. Tesne nad brvno hlavičkoval v 70. minúte opäť Kalabiška, ktorého spoluhráči nahrávkami nešetrili. V 83. minúte sa opäť presadil Kalabiška, no zase iba čo vyrovnal už 19-gólového Jeliča.

Senica porazila zdecimovanú Podbrezovú 3:0 a uzavrela sezónu vysokým domácim víťazstvom. Zároveň pomohlak zisku koruny kráľa strelcov svojmu útočníkovi Janovi Kalabiškovi.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk