20.09.2014 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

FK Senica - ŠPORT Podbrezová 1:1

Ďalšia remíza Záhorákov! Tí tak nepotvrdili v boji o body proti nováčikovi z Podbrezovej úlohu favorita a zaknihovali len remízu 1:1. Siedma deľba bodov tak domácich aspoň udržala v prvej štvorke tabuľky, hoci tá je výrazne neúplná.

Je pravda, že domáci sa viac snažili a mali čo-to povedať smerom v do ofenzívy. Hralo sa však na brejky a hostia čakali na chybu. Obom tímom ale chýbala iskra v zakončení a lepšie parametre vyrobiť momentp prekvapenia. V šiestej minúte mohol otvoriť skóre duelu Pančík, ale po akcii s Nworahom pálil mimo. V dvadsiatejdeviatej minúte Hlohovský po tvrdej strele z dvadsiatich metrov nastrelil brvno hosťujúcej bránky. Pančíka predchádzajúca nepremenená šanca mrzieť nemusela, pretože po poldhodine hry si zobral loptu do svojej moci a nádhernou ranou vymietol pavučiny v sieti - 0:1! Netrvalo však dlho a začínalo sa opäť odznova. Pillár si našiel miesto na center Pirosku a zabezpečil remízu do kabín pre oba tíy - 1:1.

Nabudení Záhoráci chceli strhnúť vedenie na svoju stranu a v ofenzíve podnikali oveľa viac ako nováčik. Ten si s pribudajúcim časom strážil zadné vrátka a čakal len na prípadný brejk. Senica teda mala niekoľko šancí na strelenie gólu. V 49. minúte sa Majtán presadil cez obrancu, brankár jeho strelu vyrazil. V šesťdesiatejštvrtej minúte po Hlohovského centri hlavičkoval Hušek tesne vedľa bránky. Seničania boli lepším tímom, najväčšiu možnosť na skórovanie mal v šesťdesiatejdeviatej minúte striedajúci Kosorin, keď po peknej kombinácii a kolmici Pirosku bol zoči-voči brankárovi Maťašovskému, no loptu poslal vedľa bránky. O malú chvíľu zakončovali Hlohovský s Majtánom, opäť však narazili na brankára hostí. Podbrezová už len bránila zubami nechtami jeden bod a keďže sa favoritovi už viac šancí nepodarilo vyprodukovať, napokon si tímy body naozaj podelili. Senica tak už zaznaenala siedmu remízu!

Autor: Ľubomír Hudačko