28.11.2014 18:30 CET
1 : 1
(0:1)

FK Senica - Spartak Trnava 1:1

Posledné kolo jesene 2014 pre Senicu dopadlo podľa očakávaní zmierlivo, body si totiž FK rozdelila s Trnavou. Znamená to okrem iného to, že k tretiemu miestu sú Záhoráci už blízko. Vyrovnávali pritom len šesť minút pred koncom.

Prvú robotu v zápase mal už po niekoľkých minútach brankár hostí, ale domáceho hráča nepustil do zakončenia a nebezpečie zažehnal. Šulla pre zmenu musel riešiť Schranzov pokus, no zvládol to a skóre sa tiež nemenilo. Dvakrát sa potom snažil o zásah Jendrišek, ale brankár a potom jeho nepresná muška znamenala stop nádejám na gól. S pribúdajúcim časom gradovalo aj tempo hry, v 29. minúte nevyužil možnosť umiestniť loptu hlavou do siete Schranz. Na druhej strane sa v pokutovom území ocitol na trávniku Hlohovský, hlavný rozhodca Samotný však penaltu neodpískal. Napokon sa však hostia ešte v prvom polčase presadili, Janečka našiel centrom Mikoviča, ktorý sa hlavičkou presadil a mohol sa tešiť spolu s kolegami - 0:1. Tak sa skončilo aj dejstvo číslo jeden.

Po zmene strán sa opäť dostali k slovu hostia a snažili sa výsledok navýšiť. Hrdinom mohol byť tentoraz Jendrišek, ale v sľubnej pozícii namieril nepresne. Jasné vyrovnanie zahodil potom na druhej strane Kalabiška, nevyužil Hlohovského center. Trnava udržiavala tesný náskok čo to dalo, kým domáci sa hnali za vyrovnaním. Desať minút pred koncom Šulla ešte musel riešiť Mikovičovu šancu, aby udržal nádej aspoň na bod pre svojich. A ten sa napokon Senici aj podarilo získať. Kalabiška poslal loptu z ľavej strany do pokutového územia, v sklze ju striedajúci Gombala poslal až na Mráza, ktorý ľavačkou s prispením šťastia vyrovnal na konečných 1:1. Znamená to tak, že o tretie miesto Senica v závere jesene príde, len vtedy, ak Slovan vyhrá všetky tri zostávajúce dohrávky.

Autor: Ľubomír Hudačko