12.07.2014 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

V derby uspela Senica

Tradičné derby medzi Senicou a Myjavou prinieslo zaujímavý futbal. V ňom napokon zvíťazili Záhoráci, keď sa o tesné víťazstvo 1:0 postaral talentovaný útočník Jakub Kosorin.

Derby sa začalo v dobrom tempe, mužstvá hrali v pomerne vysokom nasadení. V prospech hry hral aj fakt, že obaja aktéri sa snažili tlačiť do ofenzívy. Tento fakt sa potvrdil v 13. minúte, kedy sa Seničania dostali do vedenia. Po zaváhaní Solničku sa o gól postaral Jakub Kosorin - 1:0. V nasledujúcich minútach sa hra trochu ukľudnila, no pred polhodinou hry mala Senica skvelú príležitosť na zvýšenie vedenia. V nej sa ocitol opäť Kosorin, no brvno Solničkovej bránky mu už druhý gól nedoprialo. Mužstvá sa snažili presadiť a dostať sa do šancí, no na oboch stranách sa pozorne bránilo. Pred koncom prvého polčasu ešte ukázala peknú akciu Myjava, no zakončenie Pekára už Šulla kryl.

Hra mala aj v druhom dejstve náboj derby, v súbojoch sa hralo na doraz a aj zo strany fanúšikov bolo počuť nemalú podporu. Diváci však márne čakali na gólové šance, hralo sa totiž veľmi opatrne a ani jedno mužstvo nechcelo v defenzíve zbytočne chybovať. Sledovali sme predovšetkým kombinačnú hru v strede poľa, ktorá nebola až tak atraktívna ako útočnejšia hra v prvom dejstve. Navyše sa hráči často dopúšťali nepresností v rozohrávke, čo taktiež ku kráse hry neprispievalo. V závere zápasu sme sa nedočkali ani tlaku Myjavy, čo Senici iba vyhovovalo a bez väčších problémov si ustrážila tesné víťazstvo 1:0.

Autor: Filip Kubaliak