10.04.2015 19:00 CET
1 : 2
(0:0)

FK Senica - MŠK Žilina 1:2

V predohrávke 25. kola Fortunaligy podľahla domáca Senica o čelo tabuľky bojujúcej Žiline tesne 1:2 (0:0). 'Šošoni'sa tak minimálne na dva dni dostali na čelo súťaže.

Žilina sa do zápasu pustila zhurta a vo 4. minúte zavrela domácich na ich polovici. Zo šestnástky odkopol loptu Dolný. O minútu si Dolný loptu došprintoval a hoci bránený dvomi obrancami, vypálil a Volešák loptu vyrazil. Vo 8. minúte prišla veľká šanca Senice. Hlohovský zľava prihrával po zemi a Dolný netrafil bránku. V 12. minúte sa črtala veľká šanca Žiliny. Mihálik sa prihnal sám z ľavej strany, no jeho prihrávku do stredu šestnástky Čmelík nestihol. V 15. minúte peknú strelu vyrazil mimo brány Šulla. Rýchla kontra Žiliny, na konci ktorej bol dobrý center talentovaného Čmelíka. K lopte sa opäť dostali Žilinčania v šestnástke, ale obrana Senice im veľa nedovolila a domáci loptu odpratali preč. V 26. minúte hlavičkoval Majtán nad. V 29. minúte prišiel krásny center na úplne voľného Dolného v ľavej časti šestnástky, ale mladý útočník kopol loptu metre nad bránu. Veľká šanca Senica tak zostala nezužitkovaná.

V 36. minúte padajúci Čmelík zrazil z nôh fotografa za čiarou a nasrdený mladík odhodil kúsok fotografovho výstroja. Toto by si mohla všimnúť disciplinárka. Fotograf bol v incidente úplne nevinne. Stečovanú strelu Hlohovského spoza šestnástky chytil Volešák. Hra začala byť statická, spomalila sa, prekvapivých momentov bolo minimum. Napriek tomu v 40. minúte krížnu strelu vyrážal Šulla až nohami. Ak by v 42. minúte nebol býval Majtán v ofsajde, ide nikým nerušený sám na Volešáka. Dve minúty pred koncom prvého polčasu delovka hostí trafila senického hráča pred bránou. Katastrofálne riešenie kontry zo strany Senice v poslednej minúte polčasu, pokus o strelu sa odgúľal 10 metrov mimo brány. Polčas skončil nerozhodne a bez gólov.

Žilina v druhom polčase pritlačila na pílu a zhostili sa aktivity. V 51. minúte si Škvarka pripravil dobrú pozíciu na strelu a Žilinčan takmer trafil umelé osvetlenie. Po zblokovanej strele Hlohovského prišiel lob z hranice šestnástky, ale Volešák sa nenechal nachytať. Vzápätí Žilina z kontry zacentrovala Čmelíkom, ale kanonier Jelič netrafil loptu dobre. Dolný v 58. minúte netrafil priestor brány. V 59. minúte dobre stavaný Majtán dobre prikryl loptu a Škriniar ho pred šestnástkou poslal k zemi. Ibaže z priameho kopu Senica trafil a iba múr hostí a odrazená lopta lietala kade tade.

V 66. minúte Škvarka dostal z ľavej strany dobrú prihrávku a nekrytý hráč to napálil v neveľkej výške k bližšej žrdi. Šulla nestihol urobiť nič - 1:0 v prospech MŠK Žilina. Druhý úder pridala Žilina v 75. minúte. V šestnástke Senice bolo veľmi veľa hráčov, Žilinčania prestrčili loptu na Škriniara, ktorý bol pri lopte skôr ako Šulla a domáci gólman ho zrazil k zemi. Žilina zahrávala pokutový kop, ktorý premenil Čmelík. Senica - Žilina 0:2. Na opačnej strane žiadali domáci pokutový kop, keď videli ruku jedného zo žilinských obrancov.

V 80. minúte Senica zahrala vysoký rohový kop a do vzdušného súboja išiel Volešák s Pillárom. Pillár bol úspešnejší, Volešák na zemi loptu už nezachytil a do opustenej brány ju dokopol Kóňa - 1:2. Na konci rýchlej akcie bol Hlohovský, ale bolo to naňho prirýchle a nevydumal nič. Sporný moment v 84. minúte rozhodca nechal bez komentára píšťalky - senický hráč v šestnástke, ku ktorému padala lopta, bol zrazený. Čistý gól vyrážal spod brvno v závere Šulla. Ďalšiu tisícpercentnú tutovku Lupča Šulla vyrazil ako hokejový brankár. Potom strela pod brvno a do tretice Šullov zákrok. Domáci sa už na odpor nezmohli a Žilina tak zvíťazila v Senici 2:1 (0:0), čím sa opäť minimálne na dva dni ocitla na čele tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk