20.05.2015 19:00 CET
4 : 2
(1:0)

FK Senica - MFK Ružomberok 4:2

Konečne zabodovala po čase aj Senica, hoci doma s Ružomberkom dobre rozohratú partiu na chvíľu zdramatizoval kanonier Masaryk. Napokon ale tri body ostali doma a opäť si teda Záhoráci upevnili aspoň piate miesto. Liptáci ešte budú bojovať o ôsme miesto, dnes iba celý čas doťahovali.

Paradoxne sa pred štartom duelu konala rozlúčka a to s trojicou hráčov domácich. Ich nástupcovia však nenechali svojej mladíckej dravosti nič dlžné a zahryzli sa do súpera ráznym spôsobom. V závere sezóny sa už takpovediac hrá hlavne o to potešiť oko diváka. Viac sa hralo pred bránou Ružomberka, Nikolič mal problém napríklad hneď v prvej minúte, keď zle vybehol. Potrestaná však jeho chyba nebola a Masaryk na druhej strane nedal v sľubnej príležitosti pred Šullom.

V 38. minúte po polocentri Dolného netrafil v sklze loptu do prázdnej brány Pillár. Hostia z Ružomberka mohli ísť do vedenia v 41. minúte, Nagyovu nepríjemnú strelu Šulla vyrazil a rovnako úspešne si poradil aj s dorážkou Masaryka. Domáci si napokon gól vypracovali po štandardke a to v závere polčasu. Hlohovský nacentroval na Pillára a ten prekonal obranu i brankára gólom na 1:0. Tak sa aj úvodné dejstvo skončilo.

Dobre rozbehnutú partiu si Seničania chceli ešte zveľadiť a preto v snahe zvýšiť skóre rozhodne nepoľavovali. Bolo sa na čo dívať a diváci aj neraz zatlieskali peknej akcii. Prebúdzali sa aj Liptáci, ktorí túžili aspoň po bode, ale Boszorád mieril napríklad iba do žrde. Platilo tak nedáš-dostaneš, keďže sa o pár desiatok sekúnd na to presadil Kalabiška, opäť po prihrávke Hlohovského - 2:0.

O tri minúty mohol dvakrát streliť gól Hlohovský, najskôr jeho krásna strela z 20 metrov letela tesne vedľa ľavej šibenice a o chvíľu išiel sám na brankára, ktorého sa snažil obstreliť, no mieril len do brvna. Do tretice mu to už vyšlo v 69. minúte, keď priamo z rohu poslal loptu do siete - 3:0.

Celkom jednoznačne sa hlásil o honor muža zápasu a nič na tom nezmenili ani dva zásahy kanoniera Masaryka v závere. Dvomi gólmi ešte šance hostí na bod zvýšil, no o všetkom podstatnom napokon rozhodol Komara v nadstavenom čase. Senica tak stále živí nádej na pohárovú Európu, po dlhšom čase konečne získala všetky tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko