13.09.2014 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

FK Senica - MFK Ružomberok 1:0

Nepríjemnosti zažíva Ružomberok. Po tom, čo sa Košičania rozbehli k lepším výsledkom sa začal utápať na chvoste tabuľky práve klub z Liptova a o to viac po prehre v Senici. Domáci sa jediným gólom dostali na štvrté miesto.

Pozitívnu správu sa dozvedeli fanúšikovia ešte pred začiatkom duelu, v základnej zostave totiž už videli konečne aj Tomáša Kóňu. Horšie to bolo so zranením Hlohovského, v každom prípade aktivitu to domácim neubralo. Práve Kóňa sa skúšal zastreliť ranou zo šestnástky, Šavol ale bol pozorný a otvorenie skóre nepripustil. Majtán sa takisto chcel zapísať medzi strelcov o niečo neskôr a jemu to vyšlo. Prudká rana znamenala gól na 1:0. Domáci útočník mal možnosť aj v 15. minúte po peknom vysunutí od Opielu, tentoraz jeho strelu brankár Šavol vyrazil. Potom tlak Seničanov ustál, futbal upadol do priemeru a odohrával sa medzi oboma šestnástkami. Jedinú vážnejšiu možnosť na vyrovnanie mali hostia tesne pred odchodom na prestávku. Hostia mohli vyrovnať v závere polčasu po akcii, na konci ktorej bol Lovás. Keďže sa mu to nepodarilo kvôli dobrému zákroku Šullu, viac sa toho v prvom dejstve neudialo.

Ak diváci čakali po zmene strán gólový uragán an jednej či druhej strane museli byť poriadne sklamaní. Duel skĺzol do slabšieho priemeru a preto sa toho veľa na ihrisku nedialo. Domáci viedli len o jeden gól, ale i tak nemali veľkú snahu na to, aby sa ešte dostali dopredu a skúsili skóre navýšiť. Chýbal ako pohyb tak aj lepšia finálna fáza a moment prekvapenia. Omladený káder hostí pre zmenu nemal proti konsolidovanej obrane veľa nárokov. Na domácej strane ohrozili brankára Šavola Piroska s Chvátalom, za hostí sa pokúšali o gól Almaský, Janič či Práznovský, no narazili len na pripraveného Šullu. Napokon si to už domáci ustrážili, hoci druhý polčas si za rámec nedajú. Tri body ostávajú doma, Senica poskočila na štvrté miesto. Horšie je to s Ružomberkom, ktorý sa po výhre Košíc dostal do problémov a od posledného miesta ho delí už len skóre.

Autor: Ľubomír Hudačko