06.03.2015 19:00 CET
3 : 1
(2:1)

FK Senica - MFK Košice 3:1

Napravili si chuť a pripísali prvé tri body na jar. Reč je o hráčoch Senice, ktorí nedali šancu Košičanom a zmietli ich tromi gólmi. Hostia trafili do čierneho len raz a hoci to bol výstavný kúsok Jána Nováka, na body to nestačilo.

Viac sa smerom dopredu darilo Seničanom a skúšali to na bránu hostí častejšie. Veľmi nebezpečne to pred bránou vyzeralo po štvrťhodine hry, keď brvno trafil v šanci Kalabiška a teda oslavovať nemohol. Podobne nepremenená šanca mohla mrzieť aj Majtána, pretože ten v šanci nedal taktiež. O niečo neskôr sa však skóre pre Senicu aj tak menilo. Majtán ranu nadvakrát a bolo 1:0. Košičania sa napriek tomu nevzdali a bojovali smerom dopredu takisto. Po polhodine hry napríklad mieril nebezpečne hlavou Djordjevič tesne vedľa pravej žrde. Vyrovnania sa Košičania dočkali päť minút pred koncom polčasu. Novák z veľkej diaľky chcel evidentne centrovať, no strela zaplávala až za chrbát bezmocného Šullu - 1:1. Senica napokon ešte v prvom polčase takisto udrela. Omilostený Hlohovský dostal priestor a vypáli tvrdú ranu. Stijakovič v bráne zaspal a pustil strelu do siete, do kabín sa tak šlo za stavu 2:1.

Povzbudený piatym gólom v sezóne začal po zmene strán úradovať hosťujúci Novák a túžil vyrovnať aj druhýkrát v zápase. Mieril vedľa, no nadviazal na neho šancou aj Šinglár. Šulla pre zmenu toto zvládol. Na druhej strane si v 55. minúte Hlohovský narazil loptu s Majtánom, jeho strelu brankár s problémami vyrazil. V 60. minúte vyšiel Záhorákom rýchly protiútok, Hlohovský z vlastnej polovice vysunul Majtána, ktorý skvelou krížnou strelou vsietil svoj druhý gól v zápase - 2:1. Zaujala ešte šanca Kalabišku v 73. minúte, ktorý od polovice uhriska prešiel až do 16-tky Košíc, no lopte po jeho strele chýbali centimetre, aby skončila v sieti. Šulla neskôr chytil šancu Viazanka a potom si obrana poradila odkopom. Aj preto tri body ostali doma a Košičania na jar ostávajú na jednom bode z minulého kola.

Autor: Ľubomír Hudačko