25.10.2014 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

FK Senica - FC Zlaté Moravce 2:0

Senica na domácej pôde proti Zlatým Moraciam potvrdila úlohu favorita a ViOn zdolala vďaka dvom gólom Kalabišku pomerom 2:0. Záhoráci získavajú cenné tri body, ktorými si upevňujú umiestnenie na pohárovom treťom mieste.

Domáci boli od úvodu zápasu aktívnejším mužstvom. Zverenci Pavla Hapala mohli viesť už v 8. minúte, no Hlohovského pokus skončil tesne vedľa. Ten istý hráč Záhorákov sa v podobnej šanci ocitol tesne po štvťhodine hry, no znova len tesne minul Kováčovu bránku. V 21. minúte napriahol skúsený Kóňa a jeho pokus opečiatkoval žrď. Vzápätí sa v gólovej šanci opäť ocitol Hlohovský, znova však Kováča neprekonal. V 26. minúte sa už Senici podarilo streliť úvodný gól, ktorý strelil po peknej akcii najlepší strelec Jan Kalabiška - 1:0. Domácich tento gól ešte viac nabudil, hostia naopak boli v hernom kŕči. V ofenzíve sa ViOn-u nedarilo presadiť, domáci naopak pokračovali v aktívnej hre. V 37. minúte sa v sľubnej pozícii ocitol Mazáň, no jeho strelu Kováč zneškodnil a poradil si aj s následnou dorážkou. V závere prvého dejstva si Záhoráci vypracovali ďalšie dobré šance, no tie už do polčasovej prestávky ostali nevyužité.

ViOn do druhého polčasu prestriedal základnú zostavu a v 51. minúte mohol skórovať striedajúci Pavelka. Jeho strelecký pokus však mieril presne na pripraveného Šullu. O štyri minúty neskôr si domáci poistili svoje vedenie, keď sa druhým gólom prezentoval český stredopoliar Senice Jan Kalabiška - 2:0. Hra po tomto góle trochu stratila tempo, domáci si v pohode kontrolovali svoje vedenie a hostia sa neúspešne tlačili ku domácej bránke. V 72. minúte zakončoval po priamom kope Pavlík, no domáci stopér vedenie svojho mužstva nenavýšil. Hostia sa ešte v závere snažili niečo vymyslieť, no ViOn-u jednoznačne chýbala väčšia kvalita v ofenzíve. Senica naopak mohla v nadstavenom čase zvýšiť na rozdiel triedy, no Piroskova strela mierila iba do žrde Kováčovej bránky.

Autor: Filip Kubaliak