03.10.2014 18:30 CET
3 : 2
(1:1)

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 3:2

Tri body ostali na Záhorí, Senica si upevnila tretiu pozíciu výhrou nad Banskou Bystricou. Tá pre zmenu pomaly už ani nemá kam klesnúť a po ďalšej prehre začína byť jej situácia kritickejšia ešte viac.

Oba tímy predviedli slušnú ofenzívnu parádu a na oboch stranách sa hralo solídne útočne. Pokus otvoriť skóre mal Dolný na strane hostí, ale neuspel. Potom sa však už skóre menilo, keď sa štandardná situácia napokon dostala k Peňaškovi, ktorý Šullu prekonal zblízka zásahom na 0:1. O vyrovnanie sa postaral v 29. minúte Kalabiška, ktorý si pekne nabehol na jemný center Chvátala a prekonal Budinského. Do ojedinenej šance hostí sa dostal po brejku Ľupták, mieril však nad. Silná záverečná päťminútovka polčasu priniela Senici ďalšie možnosti - Hušek hlavičkoval úplne sám "koníčkom" nad. Kóňa sa potom ešte skúšal zapísať do streleckej listiny, ale mieril mimo. Bodku za prvým polčasom dal ranou do brvna Chvátal.

Väčšiu motiváciu mali domáci, Dukla by sa s bodom určite uspokojila a brala by ho. Platilo to aj po prestávke, ofenzívna smršť domácich prišla už po niekoľkých minútach a aj s gólovou koncovkou. Piroška sa po centri presadil hlavičkou a bolo 2:1. Potom bol v šanci Pavlík, na druhej strane nevyužil zaváhanie obrany Peňaška. V 71. minúte vyšiel Záhorákom rýchly protiútok, akciu Pirosku s Hlohovským zakončil nekompromisnou strelou pod brvno Kalabiška a dal svoj piaty tohtosezónny gól - 3:1. Ďalší zásah visel na vlásku, dobré možnosti mali Piroska i Hlohovský. Už sa zdalo, že viac sa skóre meniť nebude, ale iskierku nádeje vykresal pre Duklu Ľupták. Zblízka nedal šancu po Liptákovej nahrávke, ale na remízu to už potom nestačilo. Senica si tri body ustrážila a upevnila si bronzovú pozíciu. Za to Bystrica je na tom opäť o čosi kritickejšie a vyššie sa neposunie.

Autor: Ľubomír Hudačko