22.08.2014 18:30 CET
1 : 1
(0:0)

FK Senica - AS Trenčín 1:1

V piatkovej predohrávke 7. kola Fortuna ligy sa zrodila deľba bodov. Na Záhorí tak Trenčín potvrdil neporaziteľnosť v novom ročníku, Senica pre zmenu kráľovnú remízových výsledkov. Hostia zachraňovali bod pár minút pred koncom odpoveďou na gól Kalabišku.

Pred domácim hľadiskom sa Senici hralo v ofenzíve ľahšie a mali viac minút loptu na kopačkách. Zato Trenčín sa spoliehal na chyby súpera a vyrážal do brejkov. Dobrú šancu na otvorenie skóre mal po štvrťhodine hry Majtán, po spolupráci s Piroškom však skvele zasiahol Volešák. Zaujala ešte tvrdá strela domáceho kapitána Pirosku v 31. minúte, aj tentoraz bol Volešák na mieste. Trenčania mali zopár náznakov a viacero rohových kopov. Gólman Šulla sa však v bráne mietami nudil a preto keď sa viac šancí nezrodilo, do kabín sa išlo po nezáživnom výkone oboch tímov s tým, že gól nepadol.

Diváci čakali na oživenie duelu a po pár minútach od zmien strán sa to skúsil vyplniť Edmond. V sľubnej možnosti mu však Šulla loptu do siete dopraviť nedovolil. Trestali tak domáci hráči. Ešte pred hodinou hry sa zrodil veľmi pekný protiútok na pravej strane, kde skvele potiahol loptu Majtán a keď videl voľného Kalabišku, nabil mu na vedúci gól. Český dlháň rutinérsky prehodil Volešáka a bolo 1:0. Trenčania mali loptu na svojich kopačkách, ale pozorná obrana na čele so stopérmi Pavlíkom a Pillárom im nedovovolila dostať sa do zakončenia. V 70. minúte po prvýkrát nastúpil vo Fortuna lige po ťažkom zranení Seničan Kóňa. O päť minút sa zranil Seničanom aj ďalší hráč Hlohovský a taktiež musel byť striedaný. Trenčania sa nevedeli dostať do gólovej šance a tak im k vyrovnaniu pomohla štandardná situácia. Ramon v 83. minúte však predsa len zariadil remízu a to po rohovom kope. Odrazená lopta sa dostala k nemu a nemal problém vyrovnať. V závere mohli strhnúť vedenie na svoju stranu opäť hostitelia duelu, ale Majtánova hlavička už do siete neprenikla. Trenčín si pripísal dobrý bod, opäť neprehral, ale o prvé miesto môže prísť. Senica potvrdila kráľovnú remízových výsledkov.

Autor: Ľubomír Hudačko