21.11.2014 18:30 CET
1 : 6
(0:2)

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:6

Skvelú pohodu počas sezóny si preniesli futbalisti Žiliny na trávnik aj po reprezentačnej prestávke. Jasnú úlohu favorita potvrdili na ihrisku Zlatých Moraviec, keď im uštedrili tenisového kanára 1:6. Zaskveli sa všetci hráči, darilo sa najmä Jeličovi a Mihálikovi. Vion prehĺbil krízu.

Najprv to bola vcelku vyrovnaná hra a nič nenasvedčovalo tomu, aby sa skóre malo zmeniť na exhibíciu. No postupne pribudajúcimi minútami preberali iniciatívu Žilinčania a začali úradovať. V 20. minúte sa presadil po peknom centri Mihalíka kolega Paur a otvoril skóre - 0:1. Krásnou trefou odštartoval gólostroj. Tesne vedľa potom mieril Mihálik a po polhodine hry skúšal šťastie Káčer, jeho dobre mierenú strelu Mujkoš v poslednej chvíli odvrátil na rohový kop. V týchto fázach bola aktivita na kopačkách hosťujúcich hráčov. O niečo neskôr mieril William tesne vedľa, vyrovnať sa na druhej strane nepodarilo Pavelkovi. Mieril nad a to bol rozhodujúci moment stretnutia z pohľadu možností na zisk bodov pre Vion. Na druhej strane totiž Jelič z uhla pomedzi nohy dal druhý zásah a tak sa šlo aj do kabín na polčasovú prestávku.

Pauza domácim vôbec neprospela a gól do šatne ich ešte viac zlomil. Dôkazom toho bola päť minút po nej šanca Jeliča a tretí gól pre hostí. Potom sa do čierneho trafil aj Mihálik dobrou bombou a upravil už na 0:4. To stále nebolo všetko a exhibícia pokračovala. Káčer prenikol na hranicu pokutového územia aj v 59. minúte, posunul osamotenému Jeličovi, ktorý skompletizoval hetrik - 0:5. Prišla 65. minúta a Mihalík s prehľadom k pravej žrdi po šiestykrát rozosmútil domáceho brankára. Zdecimovaní hráči ViOn-u sa dočkali aspoň čestného gólu v 70. minúte, keď sa po rohovom kope najlepšie v šestnástke zorientoval Pavelka a prízemnou strelou k pravej žrdi prekonal Volešáka. Pekný moment ale trpkú príchuť z debaklu však už a tak neodvrátil a tenisový set 1:6 je fakt. Na hranici regulérnosti kvôli hmle sa potom duel už len dohrával, tri body si jednoznačne berie tím spod Dubňa.

Autor: Ľubomír Hudačko