18.10.2014 17:30 CET
3 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - MFK Košice 3:0

Zlaté Moravce v 14. kole Fortuna ligy hostili Košice a odohrali proti nim skvelý zápas. Pred vlastným publikom ho ViOn zaslúžene vyhral rozdielom triedy 3:0.

Prvá vážnejšia udalosť sa odohrala už v 6. minúte, kedy bol prenikajúci Orávik nedovolene zastavený Bašistom a ten dostal červenú kartu. Tento fakt samozrejme hral do karát domácim, no zverencom Branislava Mráza sa nedarilo proti prehustenej defenzíve presadiť. Hostia sa sústredili vyslovene na defenzívu, smerom dopredu nevymysleli nič nebezpečné. Hra sa teda odohrávala predovšetkým v strede poľa a diváci sa museli na tribúne poriadne nudiť. Domáci do polčasovej prestávky niekoľkokrát ohrozili Stijakovičovu bránku, no ten do polčasu loptu do bránky nepustil.

ViOn naskočil do druhého polčasu s ofenzívnejšou taktikou a tento ťah sa Branislavovi Mrázovi vydaril. Už v 52. minúte, po siedmich minútach na ihrisku, skóroval jeho žolík Karol Pavelka, ktorý po Pilátovej prihrávke prízemnou strelou obstrelil Stijakoviča - 1:0. Už o štyri minúty domáci zvýšili skóre, keď sa po skvelej individuálnej práci a krásnej strele presadil Charizopulos - 2:0. Hostia sa po týchto dvoch rýchlych inkasovaných góloch osmelili do ofenzívy, no ich snaha bola márna. Domáci si v presile pohodlne strážili svoje vedenie a v 72. minúte mohli viesť už o tri góly. Vtedy mohol po rohovom kope pridať svoj druhý gól Pavelka, no jeho hlavičku bravúrne zneškodnil Stijaković. V 86. minúte sa už domácim tretíkrát skórovať podarilo, keď druhý gól vsietil Charizopulos po pekne umiestnenom priamom kope - 3:0. V závere ešte mohol navýšiť skóre Pavelka, no ten v nájazde na Stijakoviča mieril tesne nad. ViOn teda zvíťazil nad Košicami pohodlne 3:0 a pripisuje si dôležité tri body.

Autor: Filip Kubaliak