18.04.2015 19:00 CET
3 : 2
(2:1)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 3:2

Zlaté Moravce v zápase s dvomi penaltami a výsledkovými zvratmi porazili Senicu 3:2 (2:1). Po dueli v Košiciach v minulom kole zaznamenali druhé jarné víťazstvo a odskočili poslednej Banskej Bystrici už na rozdiel ôsmich bodov.

Domáci začali zápas aktivitou, kopali roh a mali náznaky gólových príležitostí. Na opačnej strane prekabátil jedného z obrancov Hlohovský, aby potom stroskotal na druhom. Rovnako jeho strelu potom Zlatomoravčania zblokovali. V 9. minúte aktívni domáci zaznamenali gól, ale iný, ako by si boli želali: Hlohovský posunul na Kalabišku, ktorý nacentroval a Chren si zahlavičkoval do vlastnej brány - 0:1. V 16. minúte Hlohovský nabil Kalabiškovi a Kováč vytláčal na roh. V 18. minúte zahral vo svojej šestnástke mladý Pillár a Juhar z bieleho bodu vyrovnal - 1:1. V 26. Minúte prešiel po ľavej strane Orávik, už z čiary nahrával Juharovi, ktorý sa z v nútra šestnástky nemýlil ani tentoraz - 2:1 pre Zlaté Moravce.

V 30. minúte musel Šulla vybehnúť ďaleko a nepodarilo sa mu loptu dobre odkopnúť. Následne Zlatomoravčania faulovali Opielu, ktorý musel byť ošetrený. Z priameho kopu trafil do náručia Kováča Kóňa. V 43. minúte rozhodca s oneskorením odpískal pokutový kop po faule na Majtána. Hlohovský loptu kopol tak, že Kováč ju chytil. Do kabín mužstvá schádzali za stavu 2:1 pre domáce Zlaté Moravce.

Hlohovský poslal loptu na Opielu, ktorý nacentroval a Kalabiška trafil do náruče Kováča. V 54. minúte bol Kováč pri lopte skôr ako Majtán. V 56. minúte Hlohovský takmer uspel, keď rýchlo napriahol ku krížnej strele v šestnástke a minul vzdialenejšiu žrď. Majtán neskôr nabíjal Opielovi na pravej strane, ale ten vystrelil úplne do neznáma. Domáci začali hrať "autobus", teda zaparkovali kompletne na vlastnej polovici a bránili. V 60. minúte netrafil bránu Orávik. Seničania trpezlivo kombinovali, chýbal im moment prekvapenia.

V 70. minúte Mikinič ľahko prenikol do šestnástky a namieril vysoko. Hlohovský pred bránou nabíjal Opielovi, lopta zblokovaná na roh. V 79. minúte Juhar poslal z ľavej strany bombu do brvna senickej brány. Vzápätí sa z pravej strany prirútil Orávik a stačilo mu prekonať Šullu, ktorý nohami vyrazil. Kóňa strieľal pekne, ale rovno do Kováča. V 84. Minúte po štandardke z ľavej strany Kováč loptu vyrazil do vlastného hráča, od ktorého sa lopta odgúľala do brány - 2:2. O pár sekúnd Majtán zblízka neprestrelil Kováča po strele zdiaľky od Kóňu. Senica útočila, v závere brejkom zaútočili Zlaté Moravce, z pravej strany prišiel pozemný center a keďže dopredu bežalo viacero hráčov domácich, lopta sadla na nohu Juhárovi, ktorý zavŕšil hetrik - 3:2. Senica už skórovať nestihla, a tak si Zlaté Moravce pripísala ďalšie tri body po víťazstve 3:2 (2:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk